شناسه خبر: 4248

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4248

امام جمعه اهل سنت ارومیه
نظام جمهوری اسلامی ما بر ۲ اصل اسلام و مردم استوار است
ماموستا کلشی‌نژاد اظهار داشت: همه باید بدانند شورای نگهبان ، بعنوان نگهبان منافع مردم و نظام، شرایط عامه‌ی مردم را در نظر می‌گیرد نه خاصه‌ی مردم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا مامد کلشی نژاد ، امام جمعه اهل سنت ارومیه با دانشجویان اهل سنت ارومیه  نشست صمیمی و دیدار کردند.

در این نشست ابتدا امام جمعه‌ اهل سنت ارومیه گفت: همه این را بدانند شورای نگهبان بعنوان نگهبان منافع مردم و نظام، شرایط عامه‌ی مردم را در نظر می‌گیرد نه خاصه‌ی مردم، فلذا این شورا بر تمام انتخابات اصلی کشور، نظارت دارد و بدون توجه به ملاحظات گروهی و شخصی فقط طبق قانون بر روند تعیین صلاحیت‌ها و برگزاری انتخابات نظارت می‌کند.

ماموستا کلشی‌نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه با اشاره به وظیفه مهم شورای نگهبان گفت: نظام جمهوری اسلامی ما بر ۲ اصل اسلام و مردم استوار است، بنابراین اساسی‌ترین وظیفه‌ این نهاد صیانت از این موضوع‌ مهم و اثربخش نظام و انقلاب‌ اسلامی است

وی تصریح کرد: همه این را بدانند شورای نگهبان بعنوان نگهبان منافع مردم و نظام، شرایط عامه‌ی مردم را در نظر می‌گیرد نه خاصه‌ی مردم، فلذا این شورا بر تمام انتخابات اصلی کشور، نظارت دارد و بدون توجه به ملاحظات گروهی و شخصی فقط طبق قانون بر روند تعیین صلاحیت‌ها و برگزاری انتخابات نظارت می‌کند.

ماموستا کلشی‌نژاد با بیان اینکه برخی افراد فاقد شرایط قانونی با ایجاد جنجال، نظارت شورای نگهبان را زیر سوال می‌برند خاطر نشان کرد: شورای نگهبان فقط به قانون عمل می‌کند و هدفش انجام وظایف قانونی است.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه شورای نگهبان حافظ سلامت نظام است اضافه کرد: مقام معظم رهبری در بیاناتی شورای نگهبان را سبب آرامش و اطمینان دل‌های مومنان و نا امیدی دشمنان می‌دانند و بر همین اساس دشمنان در هنگام انتخابات شورای نگهبان را مورد هجمه قرار می‌دهند

کلشی‌نژاد با بیان اینکه شورای نگهبان صالح ها را انتخاب می‌کند گفت: انتخاب صالح به عهده شورای نگهبان است ولی انتخاب اصلح بعهده مردم بصیر ایران است.

وی تاکید داشت: این را بدانید ملت انقلابی بخصوص مردم اهل سنت مثل سال های گذشته با حضور حداکثری خود در انتخابات پیش رو به یاوه‌گویی های عناصر ضدانقلاب قطع به یقین پاسخ خواهند داد.

امام جمعه‌ی اهل سنت ارومیه با اشاره به اعتراض بیهوده‌ی افراد رد صلاحیت شده خاطر نشان کرد: در زمان رسول اکرم(ص) هم یک عده به آن قسمت هایی از قرآن کریم که به ضررشان بود گفتند یا رسول الله این قسمت از قرآن نادرست است و قسمت دیگر درست است.

وی ادامه داد: در زمان کنونی نظام اسلامی نیز، آن دسته از کسانیکه رد صلاحیت شده‌اند یک زمانی بمدت سالیان متمادی در همین نظام مسئولیت داشتند و به هر حال چون آن زمان وضعیت به نفع‌شان بود هیچ صدای اعتراضی از آنها بیرون نمی‌آمد، اما اکنون که شورای نگهبان با تخلفات و خیانت های آنها بطور قاطع برخورد کرده است، هم صدا با رسانه‌های ضد انقلاب شورای نگهبان را تخریب می‌کنند.

کلشی‌نژاد در پایان با اشاره به وظیفه جنبش دانشجویی گفت: جنبش دانشجویی باید جایگاه قانونی شورای نگهبان را به مردم تبیین کند و اجازه ندهد یک عده هم‌ صدا با رسانه‌های ضد انقلاب جو عمومی کشور را بر علیه شورای نگهبان بسیج کنند.

انتهای پیام

 

فهرست