نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
نقش بسیج باید در همه شئون جامعه اسلامی مورد توجه قرار بگیرد
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی اظهار داشت: بسیج در کشور مهمترین و محوری ترین مسائل و مشکلات را عهده دار شده و در تحقق این وظایف سرفراز و سربلند یبرون آمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در دیدار فرماندهان و مسئولین سپاه شهدای استان و ناحیه بسیج سپاه ارومیه  در آستانه آغاز هفته بسیج ضمن اشاره به تأسیس نهاد مقدس بسیج توسط امام خمینی (ره) گفت: ایده تأسیس بسیج مستضعفین توسط امام خمینی (ره) الهام گرفته از قرآن و روایات اهل بیت عصمت طهارت علیهم السلام و نشان از هوشمندی و آینده نگری ایشان بود که بحمدالله بعد از گذشت سالها برکات این هاد مقدس بیش از پیش نمایان تر می شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد : بسیج مستضعفان زاییده تفکر ولایت بوده و ولایتمداری محور اصلی بسیج در سطوح مختلف است که مسئولین و بسیجیان باید در این زمینه توجه مناسبی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه افزود: بسیج مستضعفین در طول تاریخ انقلاب اسلامی نشان داده است که بسیج در کشور مهمترین و محوری ترین مسائل و مشکلات را عهده دار شده و در تحقق این وظایف سرفراز و سربلند یبرون آمده است و در سالهای اخیر شاهد الگو گیری کشورهای مختلف از تفکر بسیج مردمی برای حل مشکلات خود بوده ایم .

امام جمعه ارومیه در ادامه گفت: بسیج بعد از پیروزی در جنگ تحمیلی در عرصه های مختلف در مقابل توطئه های دشمنان ایستاده و با الهام گرفتن از بیانات مقام معظم رهبری اجازه به هدف رسیدن توطئه های دشمنان را نداده است که در حال حاضر که دنیا با ویروس کرونا درگیر است بسیج با حضور در میدان مبارزه با ویروس کرونا نقش خود را به خوبی ایفا می کند و ان شاء الله با عنایت خداوند محققان و پژوهشگران بسیجی به زودی بتوانند واکسن این ویروس را کشف و با عنایت خداوند در این مسئله نیز سرافراز و پیروز شوند.

سید مهدی قریشی به اهمیت دعا و استغاثه به درگاه الهی در مقابله و دفع ویروس کرونا خاطرنشان کرد : متأسفانه توجه به دعا و انابه برای دفع ویروس کرونا مورد بی توجهی قرار گرفته و بیشتر مردم از اثرات دعا به درگاه الهی در مقابله با بیماری و بلایا غافلند فلذا بسیج میتواند با استفاده از ظرفیت خود در این مسیر نیز گام های مؤثری برداشته و با تقویت معنویت در بین مردم با فضل الهی شاهد دفع کامل این ویروس در جامعه باشیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی به آفت های زندگی دنیوی و دنیا پرستی اشاره کرد وگفت:  تفکرو منش بسیج در آغاز تشکیل و در ایام جنگ تحمیلی اندیشه ای متعالی به دور از دنیازدگی و دنیاپرستی بود اما متأسفانه در سالهای اخیر و با گذشت زمان متأسفانه شاهد توجه به دنیا و مادیات در بین مردم هستیم که لازم است در این زمینه نیز توجه به ساده زیستی و مردم داری مورد توجه بسیج در جامعه قرار بگیرد .

وی افزود : نباید اجازه دهیم تفکر والای بسیج در جامعه در اثر گذر زمان کمرنگ و بی اثر شده و تهاجمات فرهنگی و تفکرات نادرست غربی در بدنه این تفکر مقدس رسوخ کند چرا که نقش بسیج نه تنها در حوزه دفاع نظامی بلکه در همه شئون جامعه اسلامی همچون فرهنگ ، اقتصاد ، معیشت و حتی اندیشه و تفکر حاکم بر جامعه نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام

فهرست