شناسه خبر: 3216

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3216

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
نمازهای جمعه و جماعات باید با قدرت برگزار شود
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی اظهار داشت: یکی از رسالت های اصلی ائمه جمعه ؛ پیگیری منویات و مطالبات مقام معظم رهبری است فلذا انتظار میرود سخنرانی های مقام معظم رهبری در کنار مطالبات شهرستانی و استانی توسط ائمه جمعه استان بخوبی تبیین شود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی صبح دیروز در نشست فصلی ائمه جمعه استان ضمن گرامی داشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و تبریک حلول ماه رجب از زحمات ائمه جمعه در مراسمات دینی و دهه فجر برای همه عزیزان آرزوی توفیق کردند.

وی در ادامه ضمن شکرگزاری از آغاز مجدد اقامه نماز جمعه در استان گفت : با توجه به شیوع  ویروس کرونا مراسمات دینی و اقامه نماز جمعه و جماعات تحت الشعاع قرار گرفته است که بحمدالله با بهبود شرایط شاهد برگزاری فرائض دینی شده است فلذا باید اقامه نماز جمعه و جماعات با جدیت برگزار شده و با رعایت دستوالعمل های بهداشتی ادامه داشته باشد.

وی افزود: نباید بخاطر مسائل جزئی و مشکلات سهل مراسمات دینی تعطیل شود فلذا نباید اجازه دهیم برگزار نشدن نمازهای جمعه و جماعات در بین مردم عادت شود .

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به اهمیت تبیین بیانات مقام معظم رهبری توسط ائمه محترم جمعه در استان اشاره کرده و گفت : یکی از رسالت های اصلی ائمه جمعه ؛ پیگیری منویات و مطالبات مقام معظم رهبری است فلذا انتظار میرود سخنرانی های مقام معظم رهبری در کنار مطالبات شهرستانی و استانی توسط ائمه جمعه استان بخوبی تبیین شود .

وی افزود : شکرگزاری فرصت خدمت در سنگر ائمه جمعه انجام دقیق و جدیت در پیگیری مطالبات مردمی  و مقام معظم رهبری و برگزاری مراسمات دینی و فرائض اسلامی میتواند بهترین شکرگزاری در این خصوص باشد .

وی خاطر نشان کرد : حرکت جهادی و اقدام جدی در همه امور توسط ائمه جمعه و پرهیز از عافیت طلبی و تنبلی میتواند الگو بخش برای مسئولین و مردم برای ارتقای پیشرفت استان باشد فلذا در این خصوص نیز میتوانیم تلاش های خود را معطوف سازیم .

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه به تحریف بیانات مقام معظم رهبری توسط برخی از افراد و حتی مسئولین اشاره کرده و گفت : مطالبه واژه هایی همچون جوانگرایی ، مطالبه گری و آتش به اختیار از سوی مقام معظم رهبری متاسفانه مورد تحریف و برداشت های بد در جامعه گردیده است که انتظار میرود ائمه جمعه استان در تبیین این‌ موارد و تعیین این مصادیق در بین‌مردم بیشتر تلاش کنند .

وی به تعیین درست مصادیق مطالبه گری در بین ‌مردم نیز تاکید کرد و افزود : تریبون نماز جمعه بهترین فرصت برای تبیین درست منویات رهبری است فلذا انتظار میرود مصادیق و شیوه های صحیح مطالبه گری در جامعه بخوبی تبیین شود.

سید مهدی قریشی در پایان‌ سخنان خود تقوا و خداترسی را مهمترین عامل موفقیت و اثرگذاری در بین مردم بیان کرده و افزود:  تقوا و خداترسی را پیش از همه باید خود ائمه جمعه تقوا و خداترسی را در گفتار و رفتار و اعمال خود تقویت کنند فلذا تلاش کنیم در این خصوص نیز اهمیت ویژه ای داشته باشیم .

انتهای پیام

فهرست