شناسه خبر: 2970

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=2970

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان بوکان
نماز انسان را از فحشا و منکرات دور می کند
ماموستا هاشم آبادی اظهار داشت: کسانی که نماز خود را با خشوع ، تقوا به درگاه خدا می خوانند بزرگترین جلسه و برنامه با خدای خود برقرار می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛  به مناسبت فرا رسیدن ایام ا… دهه فجر ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان بوکان با دانش آموزان دبیرستان مدرسه بروجردی دیدار کرد.

ماموستا هاشم آبادی در ابتدا اظهار داشت: همه انسانها و مسلمانان ، مسیحیان ، یهودیان در موقع حساس احتیاج و اعتکاف کردن به چیزی یا کسی پناه می برند منتهی عقل انسان این را به تنهایی درک نخواهد کرد تا اینکه خداوند تبارک و تعالی پیامبران را برای ارتباط ، هدایت بشر فرستاده است.

وی تصریح نمود: خداوند آخرین پیامبر حضرت محمد (ص) را برای هدایت بشر فرستاد و ما انسانها در قالب پنج فرض نماز می خوانیم و زمانی که جسم انسان احتیاج به دارو دارد که تغذیه بدن انسان در قسمت روحی با خدا ارتباط دارد.

مسئول دفتر بوکان خاطر نشان کرد: خداوند متعال می فرماید کسانی که اعمال صالح انجام می دهند که یکی از آن اعمال صالح ، نماز است و باید مومن و با ایمان  باشد  که حیات طیبه انسان، روح انسان نماز است.

ماموستا هاشم آباد در ادامه افزود: نماز انسان را از فحشا و منکرات دور می کند و بعضی موقع انسان نماز می خواند و فحشا و منکرات  هم انجام می دهد اما این نماز روزی این انسان را آگاه می کند که از گناه دوری کند.

وی تصریح نمود: کسانی که نماز خود را با خشوع ، تقوا به درگاه خدا می خوانند بزرگترین جلسه و برنامه با خدای خود برقرار می کند.

مسئول دفتر بوکان اشاره به احوالات پیامبر (ص) کرد و گفت: زمانی که پیامبر (ص) دلتنگ و ناراحت می شدند به حضرت بلال می گفتند ای بلال اذن بخوان تا اینکه دلمان با نماز خواندن آرام بگیرد و پیامبر(ص) می فرمودند: نور چشم من نماز است و از نماز خواندن لذت می برد و تنها کسی که می تواند مشکلات ما انسانها را برطرف کند فقط خداست و با نماز خواندن، راز و نیاز مشکلات انسانها برطرف خواهد شد.

انتهای پیام

فهرست