شناسه خبر: 5408

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5408

امام جمعه موقت شاهین دژ
نماز باعث روشنایی چشمانمان است
ماموستا ناصر رشیدی اظهار داشت: چرا ما از نماز خواندن لذت نمی بریم ؟ چون به چنان جایگاهی نرسیدیم که پیامبر  (ص) می فرمود که نماز باعث روشنایی چشمانم است و باید انسان مسلمان با خدای خود راست وصادق باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ به امامت ماموستا ناصر رشیدی، امام جمعه موقت شاهین دژ اقامه گردید.

وی ضمن حمد و ثنای خداوند وصلاه وسلام بر پیامبر اسلام  (ص) وآل واصحاب و یاران پیامبر و نمازگزاران حاضر در مسجد و توصیه به تقوای الهی به خود و نمازگزاران حاضر در مسجد گفت: سنت است که در شبانه روز جمعه بر پیامبر (ص) صلوات زیاد فرستاده شود چون پیامبر(ص) فرموده هر کس بر من صلوات دهد برای آن شخص هر صلوات ده ثواب دارد و ده گناه از گناهانش پاک میشود و ده خیر و حسنه برای آن فرد نوشته میشود.

خطیب جمعه افزود: پیامبر اکرم همیشه به بلال می فرمود ای بلال به سبب اذان نارحتی را از ما دور کن و ما را خوشحال بگردان ، زیرا ما مسلمانان به واسطه ی اذان از طرف خداوند دعوت شده ایم نباید نسبت به آن بی خیال باشیم باید به مسجد بیایم و با خدای خود راز و نیاز کنیم انسان زمانی خود را عبد واقعی خداوند بداند که به تکالیف و دستورات  خداوند عمل کرده باشد خداوند فرموده ای پیامبر هر گاه درباره من از تو سوال کردند بگو من نزدیکم و اجابت میکنم دعای دعا کنندگان و آنان نیز باید دعوت مرا بپزیرند و به قانون و برنامه من ایمان داشته باشند.

ماموستا رشیدی افزود: کسانی هستند که سوال میکنند که چرا ما هر چه دعا می کنیم قبول نمیشود ؟ چون دعا کردن وقت و زمان دارد و باید ایمان واقعی خود را به خدا ثابت کنیم زیرا ایمان به آرزو وخیال نیست بلکه جایگاه ایمان قلب است و خداوند با قلب معامله میکند.

وی اظهار داشت: چرا ما از نماز خواندن لذت نمی بریم ؟ چون به چنان جایگاهی نرسیدیم که پیامبر  (ص) می فرمود که نماز باعث روشنایی چشمانم است و باید انسان مسلمان با خدای خود راست وصادق باشد وخداوند نیز او را توفیق میدهد وخیر و خوشی را بر او نازل میکند و هر گاه بلای به او رسد آن را امتحانی از جانب خداوند میداند و همیشه شاکر و راضی می باشد.

خطیب جمعه در آخر خطبه را با دعا به پایان رساند.

انتهای پیام

فهرست