امام جمعه موقت شاهین دژ
نماز برای دین ، زندگی ، قبر ، اخلاق ، دل و درون انسان نور است
ماموستا عمر محمد زاده اظهار داشت: پیامبر فرموده هر وقت بهشت به من نمایان می شد بلال حبشی را در آن میدیم تعجب می کردم تا اینکه ازش پرسیدم که چه کاری انجام داده اید؟ درجواب بلال حبشی گفت همراه نماز های واجب ، نماز سنت نیز میخوانم غیر این کاری نکرده ام.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا عمر محمدزاده امام جمعه موقت شاهین دژ برگزار گردید.

خطیب نماز جمعه ضمن حمد وثنای خداوند متعال و صلاه و سلام به پیامبر اکرم  (ص) وآل واصحاب و یاران آن حضرت و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات نمازگزاران حاضر در مسجد در بارگاه خدا و با توصیه به خود و نمازگزاران به تقوای الهی و توبه و بازگشت به اوامر الهی، خطبه را به بحث معراج و مبعث پیامبر اختصاص داده و با تمسک به آیه قرآن گفت: خداوند فرموده پاک و منزه است خداوندی که از بیت الحرام به مسجد الاقصی و از آنجا به بالاترین نقطه  از آسمانها پیش خدا برای گرفتن دستورات و  اوامر الهی.

ماموستا محمدزاده افزود: معراج به معنای عروج کردن از پایین به بالا و بالا رفتن و صعود کردن است.

وی اظهار داشت: جبرئیل که یکی از ملائکه های مقرب الهی است به دستور خدا در شب ۲۷ رجب که پیامبر ۵۱ سال از عمر مبارکشان میگذشت در مکه در بین بیت الله و مقام  حضرت ابراهیم  (ع) و حضرت محمد مصطفی (ص) به معراج رفتند و وقتی به خدمت خداوند رسیدن در انجا چند دستور که مهمترین آنها نماز بود واجب گردید که نماز خیلی مهم هست که بوسیله آن انسان به خداوند خواهد رسید ولی بعضی از ما از آن اجر و ثواب بی نصیب شده ایم.

خطیب نماز جمعه تصریح نمود: پیامبر فرموده هر وقت بهشت به من نمایان می شد بلال حبشی را در آن میدیم تعجب می کردم تا اینکه ازش پرسیدم که چه کاری انجام داده اید؟ درجواب بلال حبشی گفت همراه نماز های واجب ، نماز سنت نیز میخوانم غیر این کاری نکرده ام ، ببینید برادران فضل و ثواب نماز چقدر زیاده زیرا نماز نور است برای دین برای زندگی برای قبر ، برای اخلاق ، دل و درون انسان چرا ما خودمان را از این نور الهی دور کرده ایم امید است که راه و روش پیامبر (ص) و بزرگواران دین اسلام را سرمشق خود قراردهیم و ما نیز مثل آنان زندگی نمایم و خود را از بیراهه نجات دهیم تا شامل رحمت و عفو و گذشت پروردگارمان قرار گیریم که این بزرگترین سعادت است برای تک تک ما مسلمانان.

خطیب در آخر با دعا خطبه را به پایان رساند.

انتهای پیام

 

فهرست