امام جمعه تکاب
نماز جمعه موجب تقویت بنیان های دینی و سیاسی انقلاب اسلامی می‌شود
حجت الاسلام علی رحیمی اظهار داشت: همه ما امروز باید از وحدت و همدلی تکاب به عنوان میراث عظیمی که بزرگان و علمای شهر به جا گذاشته اند، با جان و دل حراست و صیانت کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ دیروز ظهرآیین تودیع و معارفه امام جمعه اهل تسنن تکاب  در سالن فرمانداری با حضور اعضای شورای اداری و تعدادی از روحانیون برگزار گردید.

امام جمعه تکاب نیز در این مراسم با بیان اینکه نمازجمعه جامعه اسلامی را به سمت رشد و تعالی سوق می دهد، گفت: جایگاه نمازجمعه و ساختار فرهنگی آن بر محور اخلاق، تدین،فرهنگ، وحدت و یکپارچگی بنیان نهاده شده و تربیت و تهذیب عموم مردم از ویژگی‌های برجسته این نهاد مقدس است.

حجت الاسلام علی رحیمی با اشاره به اینکه نمازجمعه موجب تقویت بنیان های دینی و سیاسی انقلاب اسلامی می‌شود، افزود: نمازجمعه نقش اساسی و بی بدیل در انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و حوادث و اتفاقات گوناگونی که بر این نظام و انقلاب تحمیل شده ایفا کرده‌است و اکنون امامان جمعه هر شهری در راس هرم اتحاد، وحدت، صمیمیت و همدلی بین اقشار مختلف مردم قراردارند.

وی بیان کرد: تکاب با وجود اقوام و مذاهب مختلف و ترکیب جمعیتی، در تمام برهه‌های تاریخی به ویژه سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی وحدت تحسین برانگی و افتخارآمیزی داشته است و مردم این شهرستان تعامل خوبی با یکدیگر در ابعاد مختلف زندگی دارند.

امام جمعه تکاب با بیان اینکه علمای بزرگ شیعه و سنی از جمله حضرت آیت الله شیخ عزیز الله خسروی در این شهرستان حضور داشتند، اظهار داشت: همه ما امروز باید از وحدت و همدلی تکاب به عنوان میراث عظیمی که بزرگان و علمای شهر به جا گذاشته اند، با جان و دل حراست و صیانت کنیم.

انتهای پیام

 

فهرست