امام جمعه موقت اهل سنت شاهین دژ
نماز جمعه یکی از بزرگترین گردهمایی های است که همه با هم  برای خداوند عبادت می کنند
ماموستا عبداله حسن زاده اظهار داشت: تقوا بزرگترین سپر در برابر گناهان و بزرگترین توشه برای قیامت و سبب امنیت و آسایش درجامعه است ، زیرا تقوا باعث میشود که انسان از راههای انحراف به راه راست هدایت گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز جمعه این هفته اهل سنت شاهین دژ به امامت حاج ماموستا عبداله حسن زاده اقامه شد.

ماموستا حسن زاده در ابتدا خطبه گفت:  نماز جمعه یکی از بزرگترین گردهمایی های است که همه با هم  ، زن و مرد برای خداوند عبادت می کنند.

خطیب جمعه افزود: تقوا بزرگترین سپر در برابر گناهان و بزرگترین توشه برای قیامت و سبب امنیت و آسایش درجامعه است زیرا تقوا باعث میشود که انسان از راههای انحراف به راه راست هدایت گردد.

امام جمعه موقت اهل سنت شاهین دژ تصریح نمود: اگر میخواهی بدون پاسبان در امنیت و بدون دارایی و ثروت بی نیاز از مردم باشی و بدون قوم و قبیله و عشیره بزرگ شوی تقوای الهی را پیشه کن.

وی در ادامهاظهار داشت: خداوند به انسان کرامت و اسباب حمل را برای انسان مهیا کرده و ملائکه به فرمان خداوند برای انسان سجده کردند که اینان نشان از مقام انسان دارد وا ین مقام هم بدست نخواهد آمد مگر با هم بودن و با هم زیستن و شادی و غم دیگران را شادی و غم خود دانستن.

ماموستا حسن زاده خاطر نشان کرد: باید حس نوع دوستی داشته باشیم و با این حس زندگی کنیم وخود را کم ندانیم و هر یک به طریقی برای نوع خود مفید باشیم و پیامبر اسلام (ص) انسان را به ساختمانی تشبیه کرده که هر یک از انسانها این ساختمان را تشکیل داده است.

وی افزود: جامعه باید باهم تعاون ، تفاهم ، تکافل و تضامن داشته باشند در غیر اینصورت آن جامعه کامل نخواهد بود.

انتهای پیام

فهرست