نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت کشور
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت کشور در پی درگذشت امام جمعه اهل سنت ارومیه پیام تسلیت صادرکرد
سید عبدالفتاح نواب اظهار داشت: ارتحال علمای جلیل القدر حاج ماموستا ملا حیدر مصطفوی و حاج ماموستا ملاقادر بیضاوی موجب تأثر اینجانب و مردم متدین و شهیدپرور سنندج و ارومیه گردید. این فقهای بزرگوار که سالیان طولانی از عمر پربرکت خود را صرف خدمت به زوار بیت الله نموده و در مسیر تربیت طلاب علوم دینی و با اعتقاد وحدت امت اسلامی صرف کردند، منشأ خدمات فرهنگی و اجتماعی ارزنده‌ای بودند که ثمرات آن ماندگار و در آخرت ذخیره‌ای پربار خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب ، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت کشور در پی درگذشت ماموستا عبدالقادر بیضاوی امام جمعه فقید اهل سنت ارومیه پیام تسلیت صادرکرد:

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

الإمامُ علیٌّ علیه السلام : تَفَقَّهْ فِی الدِّینِ ؛ فإنَّ الفُقَهاءَ وَرَثَهُ الأنبیاءِ . (عوالی اللآلی )

ارتحال علمای جلیل القدر حاج ماموستا ملا حیدر مصطفوی و حاج ماموستا ملاقادر بیضاوی موجب تأثر اینجانب و مردم متدین و شهیدپرور سنندج و ارومیه گردید. این فقهای بزرگوار که سالیان طولانی از عمر پربرکت خود را صرف خدمت به زوار بیت الله نموده و در مسیر تربیت طلاب علوم دینی و با اعتقاد وحدت امت اسلامی صرف کردند، منشأ خدمات فرهنگی و اجتماعی ارزنده‌ای بودند که ثمرات آن ماندگار و در آخرت ذخیره‌ای پربار خواهد بود.

اینجانب رحلت آن دو روحانی وارسته را به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، اعضای محترم شورای افتا اهل سنت بعثه مقام رهبری، علمای محترم اهل تسنن کردستان و آذربایجان غربی، بیوت گرامی آن مرحومین و مردم ولایت‌مدار و سلحشور کردستان و آذربایجان غربی تسلیت عرض نموده و از پیشگاه خداوند متعال برای آن فقیدان سعید علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نمایم.

سید عبدالفتاح نواب

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت

انتهای پیام

فهرست