نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
نمایندگان مجلس باید در اصلاح قوانین تولید برق اقدام کنند
حجت الاسلام سید مهدی قریشی اظهار داشت: صرفه جویی در مصرف برق می تواند از بسیاری از خاموشی های ناخواسته جلوگیری کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در دیدار مدیرکل شرکت توزیع برق استان ضمن اشاره به اهمیت صرفه جویی گفت: صرفه جویی در مصرف برق می تواند از بسیاری از خاموشی های ناخواسته جلوگیری کند.

وی افزود: مدیریت و آینده نگری در مسئله تولید برق نیز بسیار مهم بوده و باید از سال های قبل مسئولین به این مسئله توجه می کردند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس باید در اصلاح قوانین تولید برق اقدام کنند تا شاهد مشکلات در خصوص تامین برق نباشیم.

در ابتدای این دیدار مدیرکل شرکت توزیع برق استان ضمن ارائه گزارش به بیان دلایل قعطی برق در روزهای گذشته پرداخته و افزود: بهره برداری بیش از حد در سال های گذشته از آب های سطحی سبب کم شدن منابع آبی و تولید برق از منابع آبی شده است.

وی افزود: بدلیل افزایش قیمت دلار و عدم افزایش قیمت برق، بازگشت سرمایه از ۵ سال به ۱۲ سال افزایش یافته و باعث شده بخش خصوصی از سرمایه گذاری در تولید برق اجتناب کند.

وی خاطر نشان کرد: براساس قانون خصوصی سازی دولت نباید در ساخت نیروگاه ها مشارکت کند و تولید برق باید توسط بخش خصوصی صورت گیرد.

انتهای پیام

فهرست