مدیر حوزه علمیه امام خامنه ای ارومیه
هر کجا سخن از دفاع مظلوم باشد دین آن جا نورافکن معنویت در مسیر انسانیت خواهد بود
حجت الاسلام حجت قاسم خانی اظهار داشت: سردار سلیمانی نماد بارز وحدت است که بدون توجه به مرز دینی و مذهبی به دفاع از مظلوم و انسان ها بر می خواست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ همایش ” اتحاد اقوام و ادیان در مکتب سردار سلیمانی” به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی در سالن اجتماعات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با حضور علمای اهل سنت و تشیع و آشوری های ارومیه برگزار شد.

حجت الاسلام حجت قاسم خانی، مدیر حوزه علمیه امام خامنه ای ارومیه ، در همایش ” اتحاد اقوام و ادیان در مکتب سردار سلیمانی” با بیان این که در صدر اسلام وقتی از پای زن یهودی خلخالی را ربودند، امام علی (ع) فرمود؛ اگر مردی این ظلم را بشنود و از شدت تاسف بر آن بمیرد، مورد مذمت من قرار نخواهد گرفت ، اظهار داشت: در این جا امام علی (ع) راه انسانیت را به مردم نشان داد که اگر بحث دفاع از انسان باشد، دین الهی به کمک انسان ها خواهد آمد و هر کجا سخن از دفاع مظلوم مطرح باشد دین آن جا نورافکن معنویت در مسیر انسانیت خواهد بود.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی نماد بارز وحدت است که بدون توجه به مرز دینی و مذهبی به دفاع از مظلوم و انسان ها بر می خواست و در وصیت نامه یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس خطاب به سرباز عراقی می گوید، ای برادر هر چند تو مامور به قتل من هستی، اما از تو خواهم گذشت و اولین کسی که شفاعت خواهم کرد تو خواهی بود، آماده باش و غمی به دل راه نده و سینه من آماده است و تو تفنگت را آماده کن و من امیدوارم با ریخته شدن خونم گناهم بخشیده شود.و این همان مکتب بدون مرز اسلام است.

مدیر مدرسه علمیه امام خامنه ای ارومیه، اضافه کرد: قرآن کریم بیان می کند؛ بسیاری از پیامبران الهی که انسان های مؤمن همراه آن ها جنگیدند و سخنشان این بود که خدایا گناهان ما را ببخش و قدم های ما را استوار بدار و ما را بر دشمنان پیروز کن و سردار سلیمانی مصداق این آیه است.

وی تصریح کرد: سردار سلیمانی فقط سردار شیعیان و مسلمانان نبود، بلکه در قلوب تمامی مذاهب، ادیان و دوست داران انسانیت جای دارد.

انتهای پیام

 

فهرست