شناسه خبر: 2876

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=2876

امام جمعه موقت بوکان
هر کس به تاریخ نگاه کند متوجه جنایات استکبار میشود
ماموستا محمد صالح حاجی هاشم آبادي اظهار داشت: از همان روزهاي اول انقلاب استعمارگران شرق و غرب در راس آنها آمریکا و انگلیس همه تلاش خود را برای بهم زدن این نظام اسلامی را بکار بردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز جمعه این هفته بوکان به امامت موقت حاج ماموستا محمد صالح حاجی هاشم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلای بزرگ امام خمینی ره برگزار گردید که در ابتدا ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید اظهار داشت: به مناسبت فرارسیدن چهل و دومین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران فرمودند چهل ویک سال پیش در چنین ایامی پدران وپدربزرگانمان به رهبری امام خمینی رحمه الله علیه طوماررژیم شاهنشاهی را در هم پیچیدند و نظامی مقدس بنام نظام جمهوری اسلامی ایران سرکار آوردند این نظام بنام همه مردم ایران و بنام اسلام وهمه مذاهب اسلامی شروع بکار کرد هم جمهوری است و هم اسلامی و برای همه ایرانیان در قانون این نظام هر چهار مذهب مدون اهل سنت حنفی  ، مالکی ، شافعی و حنبلی رسمی و قابل احترام هستند و از روز اول انقلاب تا امروز با تمام توان از مذاهب و قومیتها این کشور حمایت کرده است.

وی در ادامه افزود: از همان روزهای اول انقلاب استعمارگران شرق و غرب در راس آنها آمریکا و انگلیس همه تلاش خود را برای بهم زدن این نظام اسلامی را بکار بردند

همانگونه که  ما  دیدیم ممالک اسلامی که شروع کردن انقلابهای اسلامی در کشورهای خود ایجاد کنند آمریکا و انگلیس و فرانسه و اسرائیل و غیره متحد شدند در لیبی و تونس والجزایر ویمن ومصر وعراق وهمه کشورهای اسلامی شروع کردن به مداخله و ایجاد تفرقه وجنگهای داخلی راه انداختند وکشورها را غارت وچپاول کردند ومیخواستند همین بلاها را سرانقلاب اسلامی ایران بیارند. البته اینها دشمن بشریت واسلام هستند همین فرانسویها چه کشتارهای که نکردن و انگلیسها در طول تاریخ چه بلاهای سر کشورها و قحطیها برای کشور ایران بوجود آوردند

ماموستا هاشم آبادی تصریح نمود: میلیونها انسان بی گناه را کشتند که هر کس به تاریخ نگاه کند متوجه جنایات اینها میشود و اگر بخواهم بیان کنم باید چند خطبه دراین باره سخن گفت. و اینها وقتی دیدند مذاهب اهل سنت درجمهوری اسلامی ایران درکنار مذهب شیعه آزاد هستند رفتند سراغ مذهبی که بنام اهل سنت ایجاد کنند مثلا داعش و افراطی گرایی بنام اهل سنت معرفی کنند .

وی در ادامه بیان کرد: جامعه اهل سنت به هیچ عنوان بغیر از چهار مذهب، مذهب دیگری دراهل سنت را قبول ندارند ، اینبار آمدند روحانیون سنی را ترور کردند ، روحانیون شیعه را ترور کردند تا این دو گروه اسلامی را بجان هم بیاندازند.

امام جمعه موقت خاطر نشان کرد: به برکت نظام اسلامی و رهبری امام خمینی و امام خامنه ای نتوانستند کاری بکنند ؛ استمعار آمد ظالم و مظلوم ایجاد کرد. در داخل کشور کسانی را تایید کرد که ظلم بکنند و در مقابل مظلوم را ایجاد کردند. و ظالم و مظلوم در جهت دشمن بودن و به نفع دشمن کار کردند . به ضرر اسلام وجمهوری اسلامی وعلیه امت اسلامی ، امروز هم ازهمین نیرنگها استفاده میکند

وی افزود: ببینید برادان وخواهران مسلمان امروز در انگلیس دو شبکه ماهواره ای یکی برعلیه شیعه ودیگری برعلیه سنی تبلیغاتی به راه انداخته اند برعلیه شیعه وسنی کاری میکنن که شیعه میخواهد سنی را بکشد وسنی میخواهد شیعه را بکشد ، عجیب است که مجریان هر دو شبکه در یک ساختمان و با هم کار میکنند وکاری به هم ندارند.

ماموستا هاشم آباد تصریح نمود: :مقام معظم رهبری فرمودند :اینها شیعه انگلیسی وسنی آمریکایی هستند.متاسفانه این روزها شخصی از این شیعه های انگلیسی بنام یاسر الحبیب روحانی نما وحلقه بگوش انگلیس فیلمی با نام بانوی آفتاب فقط برای ایجاد تفرقه ساخته است که هزینه آن میلیاردها تومان است. مگه یک روحانی میتواند چنین کاری بکند اگه کمک آمریکا و انگلیس واذناب آنها نباشند.

امام جمعه موقت اظهار داشت: برادران وخواهران دینی مراجع بزرگوار شیعه این فیلم را حرام دانسته اند. ما هم محکوم وحرام میدانیم ومیدانیم که دشمن برای تفرقه این فیلم راساخته است.

ماموستا هاشم آبادی در خطبه دوم در رابطه با سعادتمندی وخوشبختی که آرزوی هر انسانی در این جهان است بیان کرد و افزود:

با  اشاره به آیات وروایات که از طرف خداوند که همانا خالق و مخترع انسان است و راه سعادت انسان فقط او که مخترع است میداند و در یکی ازآیات نورانی قران کریم میفرمایند: من عمل صالحا من ذکر او انثی و هو مؤمن فلنحیینه حیواه طیبه ولنجزینهم اجرهم بما کانو یعملون فرمودند: عمل صالح و مستمر و خدمت به جامعه سبب سعادتمندی ما میشود و در مقابل عمل نکردن به آیات ودستورات قران کریم سبب هرگونه بدبختی وشقاوت برای انسان است.

وی در ادامه با اشاره به آیه ومن اعرض عن ذکرى فان له معیشه ضنکا ویحشره یوم القیامه اعمی قال رب لم حشرتنی أعمی وقد کنت بصیرا کرد و گفت: سعادتمندی به قدرت وثروت نیست همه مسلمانان میدانند بزرگترین قدرت دنیا که حتی ادعای خدایی میکرد فرعون بود ولی بخاطر ترس از دست دادن جاه و مقامش دستور داد همه بچه های ذکور آن عصر کشته شوند ولی باز هم نتوانست ٱرامش وآسایش بدست بیارد ومعیشت خفت باری داشت که اگه آن دلتنگی وغم وهم فرعون ودر عصر ما ترامپ دیوانه آن همه سرمایه که دارد. و رهبر بزرگترین وجنایتکارترین کشور جهان است و این همه نابودی ببار آورد.اگه درد ورنجی که در دل آنها رابه همه دنیا بدهند همه را غمبارو اندوهگین میکند.

درٱخر با ذکر دعا برای رفع کرونا از سرمسلمانان وجهان و دعا برای رفع گرفتاری

انتهای پیام

فهرست