معاونت فرهنگی و امور روحانیون مرکز اسلامی آذربایجان غربی
هشتمین دوره انتخابات شورای روحانیت اهل سنت استان آذربایجان غربی برگزار گردید
حجت الاسلام حسن اسماعیلی خاطر نشان کرد: درصد مشارکت روحانیون در دوره قبل 62 درصد بوده و امسال 80 درصد مشارکت و حضور روحانیون در انتخابات بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، به همت معاونت فرهنگی و امور روحانیون مرکز اسلامی آذربایجان غربی هشتمین دوره انتخابات شورای روحانیت اهل سنت استان آذربایجان غربی  در هشتم تیر ماه سالجاری برگزار گردید.

حجت الاسلام اسماعیلی با اشاره به  نحوه برگزاری این انتخابات کرد و گفت: در مرکز استان بر اساس روندی که تعریف شده روحانیون محترم ومعزز که تحت پوشش هستند در ۹ حوزه انتخابیه رای خود را به صندوق های رای می اندازند وکاندیداها ونامزدهایی که قبلا مشخص شده وطبق روالی که تعریف شده واحراز صلاحیت شده اند به آنها رای داده می شود.

وی تصریح نمود: نهایتاً تعداد۴۳ نفر از علمای اعل سنت درسراسر استان بعنوان اعضای شورای روحانیت فعالیت خواهند کرد.

معاونت فرهنگی و امور روحانیون خاطر نشان کرد: درصد مشارکت روحانیون در دوره قبل ۶۲ درصد بوده و امسال ۸۰ درصد مشارکت و حضور روحانیون در انتخابات بوده است.

حجت الاسلام اسماعیلی اشاره به بعد از انتخابات کرد و گفت: یک جلسه معارفه برای منتخبین برگزار خواهد شد و بعد ، اعضای منتخب شورای روحانیت شروع به کار نموده وبه وظایف خود عمل خواهند کرد ودر خدمت جامعه اهل سنت خواهند بود.

آرزوی توفیق برای همه عزیزانی که در این دوره منتخب خواهند شد وبه جامعه اسلامی در رسیدن به اهداف عالیه نهایت خدمت را خواهند کرد.

والسلام علیکم

فهرست