دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان مهاباد
هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی است تا ملت سرافراز ایران مقطع تاریخی جنگ تحمیلی هشت ساله را بازخوانی کنند
دفاع مقدس یکی از صحنه‌های سترگ و ازجمله رخداد‌ها و رویداد‌های غرورانگیز و افتخارآمیزی است که بازبینی و تبیین شکوهمندی، ایثارگری‌ها و حماسه‌های بی‌شمار آن برای آحاد جامعه و بویژه نیرو‌های مسلح کشور می‌تواند معنادار و الگویی جهت ‌بخش باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان مهاباد ، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیانیه ای را صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فرا رسیدن هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی است تا آحاد ملت سرافراز ایران اسلامی مقطع تاریخی جنگ تحمیلی هشت ساله قدرت‌های استکباری علیه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بازخوانی کنند و از صحنه‌های آموزنده و الهام‌ بخش آن عبرت بگیرند. بدون شک آحاد رزمندگان غیور و جان‌ برکف ایران اسلامی با الهام از آموزه‌های مقدس نهضت عاشورا و پیام عزت و آزادگی اباعبدالله الحسین (ع)، ایثارگی و مقاومت در برابر ظالمان و زیاده ‌خواهان را رمز پیروزی و سربلندی می‌دانستند و با سرمشق قرار دادن شعار الهی «هیهات من الذله» امام حسین (ع) جانانه مقاومت کردند و در این راه، حماسه‌های بزرگ خلق کردند.

دفاع مقدس یکی از صحنه‌های سترگ و ازجمله رخداد‌ها و رویداد‌های غرورانگیز و افتخارآمیزی است که بازبینی و تبیین شکوهمندی، ایثارگری‌ها و حماسه‌های بی‌شمار آن برای آحاد جامعه و بویژه نیرو‌های مسلح کشور می‌تواند معنادار و الگویی جهت‌بخش باشد.

هشت سال دفاع جانانه و مقاومت نستوه ملت ایران و کسب پیروزی‌های بی‌شمار در این رخداد دفاعی در برابر دنیای استکبار به مزدوری صدام حسین ملعون، حاصل وحدت، یکدلی، اعتماد به نفس و اراده آهنین جان‌برکفان ارتش حزب‌الله و رزمندگان کفرستیز سپاه اسلام و بسیج مردمی در سایه رهنمود‌ها و رهبری‌های داهیانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) است که به الگویی بارز برای مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان این ملت تبدیل شده است.

دفاع مقدس، نه‌ تنها الگوی مقاومت ملت ایران است، بلکه با نفوذ به فراسوی مرزها، تبلوری منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای یافته و دستاورد‌ها و برکات اعجاب‌آور خود را در صحنه بیداری اسلامی و انقلاب‌های مردمی ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی و مقاومت مردمی ملت‌ها در یمن، سوریه، لبنان و فلسطین آشکار ساخته است و با ابطال افسانه شکست‌ناپذیری نظام سلطه و به چالش کشیدن ترفند‌ها و طرح‌های خائنانه برخی دولت‌های سرسپرده و مرتجع منطقه در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ و مقاومت جهانی است.

در شرایطی که استکبار جهانی با تمام نیرو و دسیسه‌ها و توطئه‌های مذبوحانه، جنگ اقتصادی و رسانه‌ای وسیع و گسترده‌ای را علیه کشورمان به راه انداخته است.

ملت قدرشناس و با بصیرت ایران اسلامی با تأسی به روز‌های سخت دفاع مقدس که با تمام وجود فرزندان خود را در جبهه‌های حق علیه باطل یاری می‌رساندند، می‌توانند در کمک به مسئولان نظام ، نقشه‌های شوم آمریکای جنایتکار را به یأس و شکست تبدیل سازند.

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در حالی که تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین مقدس شاهد ۴۰ سال شکوفایی و عزت و اقتدار ایران اسلامی است، به ملت شریف اطمینان می‌دهیم با جهاد خستگی‌ناپذیر، خلاقانه و نوآورانه فرزندان ملت در نیرو‌های مسلح در عرصه‌های گوناگون و مورد نیاز کشور، سیلی محکم دیگری به دشمن خواهیم زد و در دست‌یابی به موقعیت ممتاز بین‌المللی موفق خواهیم شد. نیرو‌های مسلح با بهره‌گیری از تجارب ارزشمند و موفقیت‌های حیرت‌آور هشت ساله دفاع مقدس و با اتکا به رهنمود‌های حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) پیش رفته و با روحیه و تفکر جهادی و انقلابی، روز به روز قدرت و اقتدار دفاعی و نیل به فناوری‌های مدرن راهبردی را هم‌چون گذشته افزایش خواهند داد.

در پایان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان والامقام هشت سال دفاع مقدس، زنده نگه ‌داشتن آرمان مقدس شهیدان و بزرگداشت فداکاری‌ها و ازخودگذشتگی‌های ایثارگران صبور و سربلند و تجلیل از مقام شامخ خانواده‌های این عزیزان را رسالتی مقدس و وظیفه‌ای ارزشمند می دانیم که اهتمام به آن برکات بی‌شماری برای انقلاب و کشور دارد.

دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت مهاباد

انتهای پیام

 

 

 

فهرست