امام جمعه اهل‌سنت ارومیه
هفته وحدت، هفته‌ای است که امام راحل(ره) آن را به عنوان هفته مهم و نفوذ ناپذیر برای مسلمانان عنوان کرده است
ماموستا مامد کلشی‌نژاد اظهار داشت: دشمنان اسلام در طول تاریخ همیشه درصدد بودند که بر روی برخی مسائل مانور بیشتری داده تا انشقاق و تفرق را در بین جوامع اسلامی رقم بزنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، ماموستا مامد کلشی‌نژاد، امام جمعه اهل سنت ارومیه در گفتگو با رابط خبری با تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر(ص) اظهار داشت: هفته وحدت، هفته‌ای که مسلمانان عشق و محبت خود را به شخصیت شخیص و منحصر به فرد تاریخ بشری یعنی حضرت محمد(ص) نشان می‌دهند.

وی افزود: همچنین هفته وحدت، هفته‌ای است که امام راحل(ره) آن را به عنوان هفته مهم و سرنوشت‌ساز و نفوذناپذیر برای مسلمانان عنوان کرده است چون دشمنان اسلام در طول تاریخ همیشه درصدد بودند که بر روی برخی مسائل مانور بیشتری داده تا انشقاق و تفرق را در بین جوامع اسلامی رقم بزنند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: همچنین دشمنان همواره سعی کرده‌اند که اختلاف و تفرقه را در بین مسلمانان ایجاد کنند و بنابراین امام خمینی(ره) با آن دیدگاه بلند خود مشاهده کردند که برخی درصدد اختلاف‌افکنی میان شیعه و سنی هستند بنابراین روزهای بین ۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند که دشمن آن را وسیله و دستاویزی برای اختلاف‌افکنی در بین مسلمانان قرار ندهد تا آنان از مسیر واقعی پیامبر(ص) که وحدت‌کلمه بود، دور نشوند.

وی تاکید کرد: بی‌تردید همه حسنات و خیرات و برکات دنیا از پیشرفت‌های علمی که در جهان نشات گرفته است، از رسالت پیامبر(ص) بوده و تمامی پلیدی‌ها و پلشتی‌های دنیا نیز به خاطر دوری از بعث و رسالت پیامبر(ص) و قوانینی است که خداوند متعال بر رسول اکرم(ص) وحی کرده و ایشان در اختیار جامعه بشری قرار داده است.

ماموستا کلشی‌نژاد بیان کرد: بنابراین همه شقاوت و بدبختی از آنجا آغاز می‌شود که جامعه انسانی از مسیر صراط مستقیمی که پیامبر(ص) برای جامعه جهانی به ارمغان آورده دور شدند و متاسفانه در اثر جنگ‌ها و خونریزی‌های جامعه جهانی، میلیون‌ها انسان بر اثر کج‌فهمی‌ها و خود برتربینی‌های برخی حکام ظالم در جهان کشته شدند در حالی که پیامبر(ص) جامعه انسانی را به سمت صلح و سازش، آرامش و برادری و همچنین اخوت و ترحم نسبت به یکدیگر فراخوانده و انسان‌ها را در کنار یکدیگر به عنوان جامعه‌ای که از یک پدر و مادر متولد شده‌اند، معرفی می‌کند.

وی اظهار داشت: همچنین حضرت محمد(ص) مسئله برده‌داری را ریشه‌کن کرد و در این رابطه اگر شخصی مرتکب گناه شود اما بنده‌ای را آزاد کند خداوند متعال گناه و معصیت او را می‌بخشد.

انتهای پیام

 

فهرست