مدیر مرکز اسلامی آذربایجان غربی
هفته وحدت موجب قرب و نزدیکی بیش از پیش اقوام مختلف در سرزمین اسلامی میشود
حجت‌الاسلام عسگر فعال‌آذر اظهار داشت: همانطور که کشورهایی مانند افغانستان، عراق، یمن و برخی کشورهای اسلامی دیگر به خاطر اختلافات و تفرقه‌هایی که در آن‌ها به وجود آمده دچار مشکلات اساسی شده‌اند در ایران مشترکات بسیار زیادی بین شیعه و سنی وجود دارد که مانع از اختلاف نظر و تفرقه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام عسگر فعال‌آذر، مدیر مرکز اسلامی آذربایجان غربی، در نشست علمای شیعه و سنی بخش انزل ارومیه در شهر قوشچی به مناسبت هفته وحدت اظهار کرد: امیدواریم هفته وحدت موجب قرب و نزدیکی بیش از پیش اقوام مختلف در سرزمین اسلامی شود و باید در تربیت اجتماعی مانند پیامبر (ص) جایگاه ارزش‌ها را بشناسیم تا جامعه در سمت و سوی ارزش انسانی جریان پیدا کند.

وی افزود: از ارزش‌های بسیار بزرگی که مورد توجه و اهمیت نبی خدا (ص) بود موضوع وحدت هماهنگی بین مسلمانان و در زمان خود حضرت جریان اختلافی فراوانی وجود داشت که پیامبر خدا با مسئله برادری و عقد اخوت بین مسلمانان این جریان را مدیریت کرد.

حجت‌الاسلام فعال‌آذر بیان کرد: مسلمانان باید با بکدیگر در ارتباط بوده، صمیمیت و برادری داشته باشند و اگر وحدت نباشد در دنیا و آخرت دچار سختی و مشکل خواهیم شد و زندگی در جامعه بسیار مشکل می‌شود.

وی ادامه داد: همانطور که کشورهایی مانند افغانستان، عراق، یمن و برخی کشورهای اسلامی دیگر به خاطر اختلافات و تفرقه‌هایی که در آن‌ها به وجود آمده دچار مشکلات اساسی شده‌اند در ایران مشترکات بسیار زیادی بین شیعه و سنی وجود دارد که مانع از اختلاف نظر و تفرقه می‌شود.

مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی، تصریح کرد: در جوامع کنونی موانعی برای وحدت ازجمله عدم اعتقاد که به وحدت وجود دارد که باید این اعتقاد در همگان تقویت شود، هوای نفس نیز از موانع وحدت محسوب می‌شود و برخی افراد از اختلافات به نفع خود استفاده می‌کنند.

وی گفت: سنت پیامبر بر اساس وحدت بود و اگر مدعی تبعیت از پیامبر هستیم همیشه باید با حفظ عقاید و تفکرات خاص خود وحدت داشته باشیم.

انتهای پیام

فهرست