امام جمعه ربط سردشت
همواره درشرائط و مقاطع حساس بیانات رهبری راه گشای مشکلات شده است
ماموستا عثمان یوسفی اظهار داشت: بیانات شفاف رهبری و حرکت جهادی تبیین و روشنگری خصوصا در عرصه رسانه یک حرکت عادی ومعمولی نیست، بلکه تحول وتغییری بنیادی واساسی است که باید در تمام حوزه ها اتفاق بیفتد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،ماموستا عثمان یوسفی، امام جمعه ربط سردشت، در آستانه یوم الله ۹دی روز بصیرت وتجدید میثاق امت اسلامی باولایت و رهبری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در آذربایجان غربی اظهار داشت: همواره درشرائط و مقاطع حساس بیانات رهبری راه گشای مشکلات شده و ملت ایران را بسه وی اهداف صحیح وحرکت درست هدایت کرده است و جلو حرکات گمراه کننده دشمنان ایران واسلام و انقلاب را گرفته است.

وی ادامه داد: بیانات شفاف رهبری و حرکت جهادی تبیین و روشنگری خصوصا در عرصه رسانه یک حرکت عادی ومعمولی نیست، بلکه تحول وتغییری بنیادی واساسی است که باید در تمام حوزه ها اتفاق بیفتد.

امام جمعه ربط خاطر نشان کرد: برای جهاد تبیین باید افراد و خواص نقش خود را درست ایفا کنند و کنشگران و فعالان و مجاهدان حوزه تبلیغ وعلما و روحانیت در این عرصه باید پیشقدم شوند تا بتوانند پرده، حجاب و ابهام از روی واقعیت های مسلم و برکات این انقلاب بردارند.

وی تصریح کرد: جهاد تبیین جزو راهبردهای اساسی است و برای جلوگیری ازتحریف و به انحراف کشاندن اهداف مبارک انقلاب اسلامی لازم و ضروری است و از جهت اعتقادی هم اصل دعوت صدر اسلام بر پایه ی تبیین استوار است.

ماموستا یوسفی با بیان این که تبیین اصل رسالت انبیای الهی بود گفت: تبیین در سیره علوی نیز نمود پر رنگی داشته و بسیاری از  خطبه های نهج البلاغه تبیین واقعیاتی است که در جامعه آن روز وجود داشت.

وی افزود: مبنای مهم قیام حسینی نیز تبیین است و امام حسین (ع) را فقط به جنگ روز عاشورا نباید شناخت آن یک بخش جهاد حضرت بود، بلکه سیدالشهداء علیه السلام را باید  به تبیین، امربه معروف و نهی ازمنکر و توضیح مسائل گوناگون در منی وعرفات خطاب به علما ونخبگان باید شناخت.

امام جمعه ربط تصریح کرد: جهاد فقط شمشیر گرفتن و جنگ کردن نیست بلکه شامل جهاد فکری، عملی، تبیینی، تبلیغی و مالی است و اگر تبیین نباشد فرصت برای اغواگری وگمراه سازی مردم توسط دشمن درعرصه های مختلف بازخواهد شد.که تولید گروهک های افراطی وتندرو و داعشی یکی از نمونه های این مسئله در سال های اخیراست.

انتهای پیام

فهرست