امام جمعه اهل سنت ارومیه
همیشه کفار تلاش کرده‌اند که به اسلام و مسلمین ضربه بزنند
ماموستا کلشی نژاد اظهار داشت: لذا می بینیم یک بار دیگر دشمنان با افکار واهی سعی کردند باکودتای نوژه انقلاب اسلامی را ازبین ببرند و تلاش کردن چند نقطه استراتژیک را در ایران اسلامی قرار دارد که از جمله آنها بیت امام راحل بودکه شکر خدا سربازان با ایمان در سرتاسر تاریخ اسلام برای این دین و برای مردم مسلمان افتخارآفرینی کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه اهل سنت این هفته ارومیه با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا مامد کلشی نژاد  امام جمعه اهل سنت ارومیه برگزار گردید.

وی ضمن حمد و ثنای الهی و صلوات و درود بر پیامبر صلی الله علیه السلام و اصحاب ابتدا به مناسبتهای این ایام اشاره کرد و گفت: یکی از وقایع مهم تاریخی که در هجدهم تیر ماه ۵۹ اتفاق افتاد کشف کودتای نوژه همانطور که مستحضر هستید عصری که مادران زندگی می کنیم عصر پرتلاطم و اسلام مورد هجمه بیشتری قرار گرفته است همیشه کفار تلاش کرده‌اند که به اسلام و مسلمین ضربه بزنند و به خیال خودشون فکر کردند که می تواند اسلام و نور اسلام را خاموش کنند ولی همیشه خداوند متعال نسبت به اسلام و مسلمین عنایت داشته و مکر آنان را به آنان برگردانده است و دشمنان رسوای دنیا و آخرت شدند.

ماموستا کلشی نژاد اظهار داشت: در تاریخ اسلام می‌بینیم همچون کودتای نوژه همیشه در ادوار مختلف  بوده از جمله آنها شهادت حضرت عمر در محراب مسجد حضرت عثمان بر روی تلاوت قرآن حضرت علی رضی الله تعالی عنهم اجمعین در محراب مسجد همه و همه نقشه‌های شوم دشمنان اسلام بودند که درصدد خاموشی نور اسلام بودند ولی همانطور که اشاره شد اسلام همیشه پایدار بوده و تا قیام قیامت برای سعادت جامعه پدر عرصه خواهد بود.

امام جمعه اهل سنت ارومیه خاطر نشان کرد: لذا می بینیم یک بار دیگر دشمنان با افکار واهی سعی کردند باکودتای نوژه انقلاب اسلامی را ازبین ببرند و تلاش کردن چند نقطه استراتژیک را در ایران اسلامی قرار دارد که از جمله آنها بیت امام راحل بودکه شکر خدا سربازان با ایمان در سرتاسر تاریخ اسلام برای این دین و برای مردم مسلمان افتخارآفرینی کرده‌اند.

نمونه‌های آن را کشف کودتای نوژه را توسط یکی از خلبانان با ایمان  ان وقت میشه اشاره کرد . وی سپس با اشاره به ایام دیگران و مناسبت های دیگری که در پیش رو داریم قضیه روز ازدواج و همچنین سوم ذیحجه روز ورود پیامبر به مکه مکرمه است که پیامبر  صلی الله علیه و سلم حجه الوداع رادران در کنار هم دیگر مسلمانان و اصحاب انجام دادند.

ماموستا  سپس با اشاره به این ایام پر محتوا و فضیلت و مبارک اشاره کرد و آن را یک فرصتی برای مسلمانان دانست تا در عبادات الهی مشهور شده و به درگاه خداوند متعال استغفار نمایند پیامبر صلی الله و علیه السلام می فرماید طبق حدیثی که درصحیح بخاری داریم می‌فرماید ما من ایام العمل الصالح فیها احب ال الله  من هذه الایام بنابراین مسلمانان میتوانند با اعمالی با فضیلت تر از جهاد این ایام را سپری کنند.

در آخر خطبه با اشاره به تشکیل مجلس خبرگان اولین مجلس اشاره کردند یکی از ارکان مهم نظام اسلامی برای انتخاب رهبری و نظارت بر عملکرد رهبری مهم دانستند.

انتهای پیام

فهرست