شناسه خبر: 4319

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4319

امام جمعه سردشت
هیچ انسانی از سرنوشت و عاقبت خود خبر ندارد
ماموستا واوی اظهار داشت: : ای ایمان داران ،تقوا داشته باشید ، نفس خود را کنترل کنید و پرهیزگار باشید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه این هفته شهر سردشت به امامت ماموستا محمد واوی امام جمعه سردشت اقامه گردید.

ماموستا واوی در جمع نماز گزاران این هفته قبل از موضوع خطبه به انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا اشاره کرد و خواستار حضور حداکثری مردم در این امر خطیر شد.

وی ابتدا اشاره به موضوع خطبه این هفته عاقبت به خیر بودن هست کرد و گفت: هیچ انسانی از سرنوشت و عاقبت خود خبر ندارد؟ و نمی داند چه مدت زنده هست؟ چطور زندگی می کند ؟و در چه زمانی مرگ به سراغش می آید.؟

خطیب نمازه جمعه اظهار داشت: خیلی از انسانها اول زندگی شان خوب هست ولی در آخر عمرشان پایان خوبی ندارند و به اینان گفته می شود عاقبت شری و در مقابل انسانهای بوده اند ولی عاقبت و پایان خوشی داشته اند

وی اشاره به قرآن کریم در سوره کهف آیه۱۰۳ کرد و گفت: چه انسانهای در زندگی ضررمندند و کارهای را انجام می دهند که فکر می کنند خوب هستند ولی وقتی در پیشگاه خداوند متعال قرار میگیرند نامه اعمال بدی به دست  آنان داده می شود.

خداوند در سوره آل عمران می فرماید : ای ایمان داران ،تقوا داشته باشید ، نفس خود را کنترل کنید و پرهیزگار باشید.

امام جمعه در ادامه سخنان خود به بحث سوء خاتمه و حسن خاتمه پرداخت.

ماموستا واوی در ادامه اظهار داشت: کارهای که باعث می شوند لکه ی ننگی بر چهره آدمی بگذارد به دو دسته تقسیم می شود؛ مرتبه ای که خیلی زشت و بد هست و خداوند ما را از آن به دور کند، انسانی که در پایان زندگی دچار شک و تردید شود قطعا او در دنیا و آخرت ضرر میکند.

اما کسانی هستند پایین تر از این دسته می باشند و عاقبت بخیر نیستند و سوء خاتمه دارند و در دل هایشان دنیا دوستی، جاه طلبی، شهوت وجود دارد و زمانی که مرگ به سراغشان می آید به جای قیامت به دنیا فکر می کنند.

امام جمعه سردشت تصریح نمود: بعضی انسانها رفتار و کردارشان با قلبشان  یکی نیست و با هم در تضاد دارد و  به ظاهر آدم های خوبی می باشند ولی درونشان پر از نفرت ،دورویی و نفاق هست و این باعث می شود سرانجام خوبی نداشته باشند.

ماموستا واوی از پیامبر نقل کرد و افزود : بعضی وقتها انسان اعمالی را انجام می دهد که اعمال بهشتیان هست ولی در واقع باعث می شود که به دوزخ بیفتند، یکی از اصحابی که در خدمت پیامبر بود  و در رکاب ایشان در میدان جنگ حضور داشت و می جنگید وعده بهشت دادن اما پیامبر(ص) فرمود: نه آن اهل دوزخ هست.

و این اصحاب به قدری زخمی شده بود قبل از اینکه خداوند او را به مرتبه ی شهادت برساند به زندگی خود پایان داد .

چون واقعا برای خشنودی خدا جهاد نکرده بود و در درونش نفاق وجود داشت و این باعث شد تا به دوزخ برود.

انتهای پیام

فهرست