مرکز اسلامی شهرستان ماکو   
وجود نبیّ مکرّم اسلام بزرگترین مایه‌ی وحدت در همه‌ی ادوار اسلامی بوده است
ائمه جمعه و جماعات شهرستان ماکو میلاد پیامبر نور و رحمت، نبی مکرم اسلام(ص)، همچنین ولادت باسعادت فرزندش امام جعفر صادق(ع) را به محضر رهبر معظم انقلاب و همه مسلمانان بویژه مردم متدین و ولایتمدار منطقه  صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده، عزت روزافزون مسلمین جهان را از درگاه ایزد منان مسئلت می‌نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،مرکز اسلامی و  ائمه جمعه و جماعات شهرستان ماکو به مناسبت فرا رسیدن میلاد پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت بیانیه ی تبریک صادر کردند.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

« بسم الله الرحمن الرحیم»

«وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا»

وجود نبیّ مکرّم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم، بزرگترین مایه‌ی وحدت در همه‌ی ادوار اسلامی بوده است و امروز هم می‌تواند باشد.

حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)  ۱۳۶۸/۰۷/۲۴

با پیروزی انقلاب اسلامی، حساسیت دشمنان اسلام برای ایجاد اختلاف و پراکندگی در میان مسلمانان بیشتر شد. چرا که تنها راه را برای به انحراف کشاندن این حرکت خودجوش مردمی در این کار می دیدند.

نامگذاری روزهای دوازدهم ربیع الاول (میلاد پیامبر اکرم به روایت اهل تسنن) تا هفدهم ربیع الاول( به روایت شیعه) تحت عنوان “هفته وحدت” اقدامی مدبرانه از سوی امام خمینی(ره) بود که در راستای نزدیک کردن هر چه بیشتر دیدگاه های پیروان تشیع و تسنن و با هدف اعتلای عزت و سربلندی بیشتر مسلمانان در جهان و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان اسلام صورت گرفت.

بدون شک هفته وحدت می‌تواند گام مهمی در راستای ایجاد و تحکیم اتحاد میان مسلمانان در اقصی نقاط جهان باشد. تمامی مسلمانان باید اتحاد و انسجام خویش را حفظ کنند و از این طریق توطئه‌های دشمنان را علیه اسلام نقش بر آب کنند. در همین راستا پیروی از رهنمودهای امام خمینی ( ره ) و رهبر معظم انقلاب اسلامی می تواند چراغ راهی برای رسیدن به این هدف بزرگ باشد.

مرکز اسلامی شهرستان ماکو و روحانیون اهل سنت منطقه آغاز هفته وحدت را گرامی داشته و میلاد پیامبر نور و رحمت، نبی مکرم اسلام(ص)، همچنین ولادت باسعادت فرزندش امام جعفر صادق(ع) را به محضر رهبر معظم انقلاب و همه مسلمانان بویژه مردم متدین و ولایتمدار منطقه  صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده، عزت روزافزون مسلمین جهان را از درگاه ایزد منان مسئلت می‌نماییم.

ما امت رسول الله هستیم

لبیک یا رسول الله

محمد رسول مهربانیها

مرکز اسلامی شهرستان ماکو

انتهای پیام

فهرست