شناسه خبر: 6278

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=6278

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی و امام‌جمعه ارومیه
وحدت بین مذاهب در استان قابل قبول است ولی کافی نیست
حجت‌الاسلام سید‌مهدی قریشی اظهار داشت: علمای جامعه وظیفه دارند که مردم را نسبت به اهمیت مسئله وحدت آگاه کرده و اختلاف بین نژادها، زبان‌ها کهه از شانه‌های الهی بوده، عده‌ای اختلاف‌ها را دستاویز ایجاد تفرقه می‌کنند که مقابله با این تفرقه‌ها وظیفه علما و اندیشمندان جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،حجت‌الاسلام سید‌مهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی و امام‌جمعه ارومیه، ۲۸ مهرماه در نشست هم اندیشی ائمه جمعه و جماعات، متنفذین و نخبگان اهل تشیع و تسنن نقده اظهار کرد: وجود مقدس و سبک زندگی پیامبر (ص) برای شیعه و اهل سنت الگو و سرمشق بوده و مسئله وحدت توسط امام خمینی (ره) براساس آیات قرآن و سیره نبی خدا(ص) مورد توجه و تأکید قرار گرفته است.

وی افزود: در قرآن کریم آیات بسیاری بر ضرورت مسئله وحدت تأکید کرده و بر همه آحاد جامعه جدی گرفتن و ساری و جاری ساختن مسئله وحدت از واجبات محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام قریشی بیان کرد: وحدت بین مذاهب در استان قابل قبول است ولی کافی نیست و باید وحدت و مودت بین مردم بیشتر شده و همه باید نسبت به این مسئله حساس باشند و علیه افرادی که به اختلافات دامن می‌زنند متحد شده و اجازه ایجاد اختلاف در جامعه را ندهند.

وی ادامه داد: علمای جامعه وظیفه دارند که مردم را نسبت به اهمیت مسئله وحدت آگاه کرده و اختلاف بین نژادها، زبان‌ها کهه از شانه‌های الهی بوده، عده‌ای اختلاف‌ها را دستاویز ایجاد تفرقه می‌کنند که مقابله با این تفرقه‌ها وظیفه علما و اندیشمندان جامعه است.

امام‌جمعه ارومیه تصریح کرد: امام صادق(ع) یکی از بهترین الگوهای وحدت و اتحاد در جامعه اسلامی بوده و ائمه چهارگانه اهل سنت به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم از شاگردان امام صادق(ع) بودند و در خصوص علم و تقوای حضرت جملات بسیاری بیان کرده‌اند.

در پایان نشست از امام جمعه اهل سنت نقده ، ماموستا سنار تمرنژاد به عنوان چهره تقریبی برتر در شهرستان نقده تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام

فهرست