شناسه خبر: 6232

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=6232

مسئول مرکز اسلامی پیرانشهر
وحدت نوعی فرهنگسازی و مسئولیت اجتماعی است
حجت الاسلام کوهی اظهار داشت: وحدت نوعی فرهنگسازی و دعوت و یک رسالت و یک وظیفه و مسئولیت اجتماعی بوده و هرکاری قرار است در جهان اسلام انجام داده شود حتما باید پیوست فرهنگ وحدت را داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، حجت الاسلام ولی کوهی مسئول مرکز اسلامی پیرانشهر امروز در نشست تخصصی فرهنگیان که با موضوع«نقش وحدت در شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی» برگزار شد با تبریک میلاد باسعادت نبی مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ص) و هفته وحدت اظهار داشت: بی‌تردید نقش وحدت در شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی بسیار مهم است و وحدت یکی از اصول مسلم و قطعی اسلام و مسلمین و یکی از دغدغه‌های مهم پیامبر اکرم (ص) به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) به خاطر فرهنگ‌سازی جایگاه ویژه وحدت مومنین و امت اسلامی دو بار مسلمانان و مومنین را برادر یکدیگر قرار داد که یک بار در مکه و بار دیگر در مدینه بوده است.

مسئول مرکز اسلامی پیرانشهر در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد بستر و شرایط مناسب برای تحقق وحدت از شرایط اساسی تمدن نوین اسلامی است افزود: بی تردید وحدت با مراسم و سخنرانی و شعار به دست نمی‌آید و درست است که اینگونه فعال‌ها تاثیرگذار هستند اما اساس کار نیست.

وی افزود: وحدت نوعی فرهنگسازی و دعوت و یک رسالت و یک وظیفه و مسئولیت اجتماعی بوده و هرکاری قرار است در جهان اسلام انجام داده شود حتما باید پیوست فرهنگ وحدت را داشته باشد.

حجت الاسلام کوهی با اشاره به پایه‌های اصلی تمدن نوین اسلامی تصریح کرد:در این راستا دین مبین اسلام یک دین اعتدالی حقیقی است و افراط و تفریط را نفی می‌کند و آن دو را مانع پیشرفت بشریت می‌داند و خداوند متعال در خلقت بشریت دو راهنما برای انسان در نظر گرفته، یک راهنمای درونی که همان عقل و دیگری پیامبران الهی و شریعت آنها است.

وی افزود: عقل در دین مبین اسلام جایگاه بزرگی دارد و عقل در حقیقت به عنوان یک ابزار شناخت کمک می‌کند تا انسان به خدا و نبوت و امامت برسد و به همین خاطر در قبول اعتقادات، استدلالات باید عقلی باشد.

مسئول مرکز اسلامی پیرانشهر در ادامه با اشاره به اینکه تمدن اسلامی فراز و نشیب های بسیاری در طول تاریخ داشته است اظهار داشت: خوشبختانه با انقلاب اسلامی ایران این تمدن افول کرده و دوباره احیا شد و شور و شوقی دوباره به جهان اسلام بخشید و ایمان و اخلاق و معنویت را در جوامع اسلامی به حرکت درآورد.

انتهای پیام

 

فهرست