نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
 وظیفه ائمه جمعه و جماعت افزایش معنویت، تعبد و اخلاص مردم است
حجت الاسلام سیدمهدی قریشی به بیان اهمیت اخلاص در اعمال اشاره کرد و گفت: بنابه روایتی از ائمه معصومین، وقتی بنده در قیامت سر بلند می‌کند نورانیتی می‌بیند که چشمان او را تا حد کوری اذیت می‌کند وقتی می‌پرسد این نور چیست می‌گویند نور برادرت است می‌گوید ما در دنیا با هم تبلیغ دین کردیم اما چگونه او به این مقام رسیده ، می‌گویند عمل او با اخلاص‌تر از تو بود لذا آنچه که در قیامت مهم است اخلاص در عمل است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ دومین نشست ائمه جمعه و شورای روحانیت اهل سنت استان در سال ۹۹ با حضور ، حجت الاسلام والمسلمین لطفیان دبیر محترم شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی کشور در ارومیه برگزار گردید.

در این نشست ،حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در جلسه ائمه جمعه و جماعات اهل‌سنت استان ضمن اشاره به جریان حضرت ابراهیم علیه‌السلام گفت: در جریان عید قربان مسئله‌ای که وجود دارد این است که حضرت ابراهیم از خداوند فرزندی خواست و وقتی این فرزند به سنی رسید که کمک حال پدر بود دستور ذبح اسماعیل علیه‌السلام از جانب خداوند آمد و وقتی پدر و پسر خواستند از دستور خداوند اطاعت کردند خداوند گوسفندی را بجای اسماعیل برای قربانی فرستاد.

وی خاطر نشان کرد: این مسئله امتحان بسیار سختی برای حضرت ابراهیم بود و همین امتحان سبب شد تا حضرت ابراهیم به مقام امامت برسد لذا مقام امامت مقامی است که برای رسیدن به آن باید امتحان بسیار سختی متحمل شد.

وی افزود: همه ما که در این مکان حضور داریم حداقل نام این مقام را به عنوان امام جماعت و جمعه به همراه داریم لذا باید در این مقام علاوه بر تحمل سختی‌ها تعبد، معنویت و اخلاص خود را زیاد کنیم تا مردم نیز از ما یاد گرفته و تعبد، معنویت و اخلاص خود را بیشتر کنند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه به بیان اهمیت اخلاص در اعمال اشاره کرد و گفت: بنابه روایتی از ائمه معصومین، وقتی بنده در قیامت سر بلند می‌کند نورانیتی می‌بیند که چشمان او را تا حد کوری اذیت می‌کند وقتی می‌پرسد این نور چیست می‌گویند نور برادرت است می‌گوید ما در دنیا با هم تبلیغ دین کردیم اما چگونه او به این مقام رسیده می‌گویند عمل او با اخلاص‌تر از تو بود لذا آنچه که در قیامت مهم است اخلاص در عمل است.

وی ضمن بیان روایتی از پیامبر گرامی اسلام گفت: بنابه فرمایش پیامبر خطابه عالم دین در قیامت برای او خوانده می‌شود و از آن‌ها پرسیده می‌شود این خطابه را به چه منظور به مردم گفتی و آیا به آن‌ عمل کردی، اگر عمل نکردی پس انسان عاقلی نبودی.

امام جمعه ارومیه در ادامه وظیفه ائمه جمعه و جماعات را افزایش معنویت، تعبد و اخلاص در جامعه خواند و گفت: وظیفه امامت جمعه و جماعت افزایش معنویت، تعبد و اخلاص مردم است لذا باید با همفکری و برنامه‌ریزی با یکدیگر تلاش کنیم تا سطح معنویت، تعبد و اخلاص را در جامعه بیشتر کنیم.

لازم به ذکر است در بخشی از این نشست از تعدادی از ماموستاهای فعال در مسئله مبارزه با ویروس کرونا و کمک های مومنانه با اهداء لوح، تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

فهرست