امام جمعه اهل سنت شاهین دژ
پرچم داران جبهه سلامت و تندرستی که خودشان ازنفس افتادند تا نفسی حیات بخش به ما بخشند
ماموستا احمد ویسی اظهار داشت: به راستی چگونه می‌توان این همه بزرگی روح، تعالی اندیشه، صفای باطن و پاکی ضمیر را تفسیر کرد و برای این همه ازخودگذشتگی جمله‌ای و سخنی را به تعریف نشست؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ امام جمعه اهل سنت شاهین دژ ؛ ماموستا احمد ویسی به مناسبت روز پزشک و قدردانی از زحمات مجاهدان سلامت پیامی بدین شرح صادر کردند .

بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین

ضمن عرض تسلیت شهادت سالارشهیدان حضرت امام حسین (ع)

خجسته باد زادروز حکیم و پزشک بزرگ ایرانی شیخ الرئیس ابوعلی سینا(رضوان الله تعالی علیه) اول شهریور در هندسه ی فرهنگی و اجتماعی ایران اسلامی به عنوان روز پزشک نامگذاری شده است؛ این روز خجسته را گرامی داشته و به همه ی پرچم داران  جبهه سلامت و تندرستی که خودشان ازنفس افتادند تانفسی حیات بخش به ما بخشند، اعم از تمام جوامع پزشکی، دست اندر کاران پرستاران ، خدا قوت  می‌گوئیم.

از ماه‌های پایانی سال گذشته تا به امروز مجموعه پزشکان عزیز برای کنترل ویروس منحوس کرونا ، درخط مقدم جبهه قرارگرفتند و چنین  ایثارگری کردند زبان‌ ما از تشکر و قدردانی قاصراست، به گونه‌ای که تا کنون ده‌ها شهید را تقدیم سلامت و تندرستی مردم نموده‌اند، به راستی چگونه می‌توان این همه بزرگی روح، تعالی اندیشه، صفای باطن و پاکی ضمیر را تفسیر کرد و برای این همه ازخودگذشتگی جمله‌ای و سخنی را به تعریف نشست؟! بدون شک ترجمان این همه عظمت فقط سخن خداوند حکیم در قرآن کریم است:«ای کسانی که ایمان آورده‌اید! آیا شما را به تجارتی راهنمایی کنم که شما را از عذاب دردناک رهایی می بخشد؟! به خدا و رسولش ایمان بیاورید و با اموال و جان‌هایتان در راه خدا جهاد کنید; این برای شما (از هر چیز) بهتر است اگر بدانید»

لذا شایسته است از اعماق قلب و وجود اول شهریور روز پزشک را گرامی داشته و عالی‌ترین درودها را تقدیم آستان پر مهر این علمداران جان برکف عرصه سلامت کرد. اهم وظایف مادرمقابل زحمات بی وقفه این بزرگواران گوش جان سپردن به نصایح رهبرفرزانه انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) درحوزه سلامت و عمل به رهنمودهای بهداشتی است. حتی درچنین شرایطی خطیر و حساس امر بهداشت وترویج آن دربین جامعه امر به معروف و برحذر داشتن خاطیان ازدستورالعملهای بهداشتی نهی ازمنکراست .

از درگاه خداوند متعال سلامت و و بهروزی پزشکان ارزشمند میهن اسلامی و دفع بلا و شفای عاجل برای تمام مریضان و علو درجات برای شهدای سلامت خصوصاً پزشکان استان آذربایجان غربی را خواستارم.

احمدویسی امام جمعه اهل سنت شاهین دژ.

انتهای پیام

فهرست