مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت ارومیه
پیام روح بخش و عزت آفرین مقام معظم رهبری ، به مناسبت فرا رسیدن ایام حج اکبر، همانند نوری در میان تاریکی تشعشع یافت
ماموستا عبدالرحمان محمد پورافزود: با رقه امیدی که امروزه  در این دیار استکبار زده دنیای اسلام وجود دارد . وجود مبارک مقام معظم رهبری با آن نگاه دلسوزانه و عاشقانه به اسلام و مسلمانان و وحدت دنیای اسلام دارد ، می باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا عبدالرحمان محمد پور، مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت ارومیه طی گفتگو با خبرنگار ما در مورد صدور پیام مقام معظم رهبری در ایام حج امسال اظهار داشت:

وَأَذَانٌ مِنَ اللَّهِ وَرَسُولِهِ إِلَى النَّاسِ یَوْمَ الْحَجِّ الْأَکْبَرِ أَنَّ اللَّهَ بَرِیءٌ مِنَ الْمُشْرِکِینَ ۙ وَرَسُولُهُ ۚ فَإِنْ تُبْتُمْ فَهُوَ خَیْرٌ لَکُمْ ۖ وَإِنْ تَوَلَّیْتُمْ فَاعْلَمُوا أَنَّکُمْ غَیْرُ مُعْجِزِی اللَّهِ ۗ وَبَشِّرِ الَّذِینَ کَفَرُوا بِعَذَابٍ أَلِیمٍ (آیه ۳ سوره توبه)

و در بزرگترین روز حج (روز عرفه یا روز عید که همه در مکه جمعند یا در آن روز که مؤمنان و مشرکان همه به مکه حاضرند) خدا و رسولش به مردم اعلام می‌دارند که خدا و رسول از مشرکین بیزارند. پس اگر شما مشرکان توبه کردید برایتان بسی بهتر خواهد بود، و اگر رو بگردانید بدانید که شما بر قدرت خدا غالب نیایید، و مژده عذابی دردناک به آن کافران برسان.

وی افزود : بار دیگر پیام روح بخش و عزت آفرین و مملو از معنویت و شجاعت و رشادت و اخوت و نصیحت مقام معظم رهبری مدظله العالی به مناسبت فرا رسیدن ایام حج اکبرهمانند نوری در میان تاریکی تشعشع یافت و دنیای اسلام را که با توطئه های مختلف استکبار جهانی و سگ زنجیره ای وی رژیم منحوس و جعلی صهیونیستی در اختلافات قومی و مذهبی و طایفه ای در تاریکی مطلق گرفتار شده است را نورانی نمود. و فلسفه و حکمت حج را که همانا کنگره جهانی مسلمانان و نشان دادن عظمت مومنان و دریای خروشان دین باوران می باشد را به همه مسلمانان گوشزد نمودند. فلسفه ای که دنیای استکبار و حاکمان حلقه به گوش آنان در کشورهای اسلامی می خواهند از رستاخیز و خروش مسلمانان در حج اکبر گرفته ، و آنرا به مراسمی خشک و بی روح تبدیل کنند .

ماموستا عبدالرحمان محمد پور تصریح نمود: دنیای اسلام که یک حکومت و امت واحده اسلامی و الهی بود که حج ، تجلی شکوه این وحدت و برادری و یکپارچگی آن ، علیرغم اقوام و ملتهای مختلف و با رنگ و زبان و نژادهای گوناگون بود ، امروز دچار چنان تفرقه و جدایی کم نظیری در طول تاریخ شده است که مسلمان برادر مسلمان خود را در خانه ی خدا در مسجد و تکایا با تکفیر به قتل می رساند در حالیکه دشمنان او و دین و کشور او در چند قدمی با خیال راحت به جنایت و غارتها و چپاولهای خود در منطقه مشغول هستند .

وی در ادامه اظهار داشت: با رقه امیدی که امروزه  در این دیار استکبار زده دنیای اسلام وجود دارد . وجود مبارک مقام معظم رهبری با آن نگاه دلسوزانه و عاشقانه به اسلام و مسلمانان و وحدت دنیای اسلام دارد ، می باشد که از خداوند متعال عاجزانه استدعا داریم که با طول عمر با عزت معظم له و تاثیر هر چه بیشتر نصایح پدرانه ایشان بر امت اسلام و حاکمان فریب خورده دولتهای اسلامی زمینه هر چه بیشتر تشکیل امت واحده اسلامی فراهم و محقق گردد.

انتهای پیام

 

فهرست