شناسه خبر: 5233

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5233

امام جمعه پیرانشهر
پیشرفت مملکت و رفاه مردم در دست دولت هاست
ماموستا دکتر مصطفی محمودی اظهار داشت: هر دولتی که نیروهایش متدین ، متقی ، دارای نیت خوب ، اخلاص ، دلسوز و صادق باشند آن دولت موفق خواهد شد و چنانچه این موارد در نیروهای آن دولت نباشد هیچوقت موفق نخواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ خطبه های نماز جمعه این هفته شهر پیرانشهر به امامت حاج ماموستا دکتر مصطفی محمودی امام جمعه شهرستان با رعایت پروتوکلهای بهداشتی اقامه گردید که ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) به اهمیت عبادت در اسلام اشاره کرد و گفت: در دین اسلام عبادات و اطاعت از فرامین الهی و پیامبر عظیم الشان (ص) اسلام جزء زندگی قرار داده شده و باید انسان مسلمان در برابر آن سرتعظیم فرود آرود.

ماموستا محمودی هدف از خلقت انس و جن را عبادت خالق بیان کرد و گفت: برای شناخت خالق باید به قادر مطلق بودن  ، قدرت و عظمت آشکار و پنهان او ،دارای اراده و بدون جنس و فصل آن پی ببریم تا از معصیت و گناه دوری ، ذلت و خضوع در برابر او نشان داده و منتظر رحمت واسعه ایشان باشیم.

وی حاکمیت مطلق را در اختیار الهی دانست و افزود: بشر باید برابر فرامین الهی امر و نهی کنند و خارج از دستورات الهی مردم را زیر ظلم و ستم خود قرار ندهند و پیامبران الهی نیز به همین منظور نازل شده اند تا حاکمان را از خشم الهی ترسانیده و مردم را به پیروی از دستورات الهی و دوری از طاغوت تشویق نمایند

خطیب نماز جمعه در ادامه هفته دولت را به دولت مردان ایران اسلامی تبریک و موفقیت دولت ها را در دین ، اخلاص، تقوی ،نیت، صداقت و مدیریت توصیف کرد و گفت: پیشرفت مملکت و رفاه مردم در دست دولت هاست هر دولتی که نیروهایش متدین ، متقی ، دارای نیت خوب ، اخلاص ، دلسوز و صادق باشند آن دولت موفق خواهد شد و چنانچه این موارد در نیروهای آن دولت نباشد هیچوقت موفق نخواهد شد.

وی با بیان اینکه شهیدان رجائی و باهنر (رئیس جمهور و نخست وزیر) در دولت دوم در پیشرفت و آبادانی مملکت و کمک به مردم ،در دفتر نخست وزیری به دست تروریست ها جان خود را فدا نمودند که طرح های مهمی برای از بین بردن محرومیت داشتند ولی فرصت نیافتند که طرح های خود را عملی نمایند.

ماموستا محمودی نظام و دولت ایران اسلامی را از جهات مختلف سرمایه دار توصیف کرد و گفت: اخلاص و صداقت می خواهد که از این بحران سربلندانه پیروز شویم و انتظار داریم که دولت سیزدهم کارهای خود را به صورت جهادی شروع و اخلاص و صداقت را در نیروهای خود بوجود آورده تا مشکلات اقتصادی مردم حل شود.

ماموستا محمودی خاطر نشان کرد: دولت ها در هفته دولت صدها طرح درسراسر ایران اسلامی افتتاح و یاکلنگ زنی نموده و خوشبختانه درشهر پیرانشهر ۳۷ طرح افتتاح و یا به بهره برداری رسیده که جای خوشحالی برای مردم شهرستان است.

وی اظهار امیدواری کرد که دولت سیزدهم نسبت به پایین آوردن تورم ،ازدواج ، مسکن ، حل مشکلات اقتصادی و بیکاری گام های مثبت برداشته و به قول های خود جامه عمل بپوشاند و از فرماندار محترم ، متدین ، دلسوز و مدیر و همچمنین سایر مدیران شهرستانی تقدیر و تشکر نمودند که به خوبی به وظیفه خود عمل نموده اند و به کمبود آب و قطع برق نیز اشاره کرد و افزود: امیدواریم که نسبت به رفع کمبود آب و عدم قطعی برق هماهنگی های لازم را بعمل بیاورند.

با صلوات بر محمد (ص)  و آل محمد (ص) وآرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و پیروزی مسلمانان  در سراسر جهان و نابودی دنیای کفر به پایان رسید.

انتهای پیام

فهرست