امام جمعه پیرانشهر
کار خوب و بد انسان ها در روز قیامت به خود انسان ها برمی گردد
ماموستا دکتر مصطفی محمودی اظهار داشت: هیچ کس گناه دیگری را بردوش نخواهد گرفت ولی انجام گناه جامعه را به راه انحراف هدایت و مشکلات در بین جامعه بوجود خواهد آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ خطبه های نماز جمعه این هفته شهر پیرانشهر به امامت حاج ماموستا دکتر مصطفی محمودی امام جمعه شهرستان در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار گردید

وی در ابتدا ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) به کار خوب و بد اشاره کرد وگفت: کار خوب و بد انسان ها در روز قیامت به خود انسان ها برمی گردد و هیچ کس گناه دیگری را بردوش نخواهد گرفت ولی انجام گناه جامعه را به راه انحراف هدایت و مشکلات در بین جامعه بوجود خواهد آورد.

ماموستا محمودی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام (ص) روزی گریه می کرد و درجواب سوالی که چرا گریه می کنند فرمود متاسفانه زمانی بر امت وارد خواهد آمد که چیزی از اصول و فروعیات اسلامی در بین جامعه مسلمانان نخواهد ماند نماز نمی خوانند ،روزه نمی گیرند ،در ترازو خدشه وارد و حکم به باطل می کنند ،شهادت دروغ و به ناحق و شراب می خورند و زنا را آشکارا انجام می دهند ، از هرطریق ممکن کسب ثروت نموده و ربا و سود را می خورند ،در مساجد دشمنی را ظاهر و بزرگان به کودکان رحم و کودکان به بزرگان احترام نمی گذارند ، قصه های بزرگان در مجالس غیبت ، تهمت و غیبت است که برای اسلام بسیار ناخوشایند است.

امام جمعه پیرانشهر در ادامه ضمت تسلیت سالگرد ارتحال امام راحل (ره) ایشان را فردی مومن ، متعهد، شجاع، قاطع، سیاستمدار و طرفدار مستضعفان توصیف کرد و افزود: در عصر ما چنین شخصیتی نبوده و تکرار نخواهد شد.

وی اظهار داشت: رهبر کبیر انقلاب با همین شجاعت و قاطعیت خود توانست انقلاب اسلامی را در ایران به پیروزی برساند که همه ما موظف به عمل به فرمایشات ایشان بوده و نباید هرگز این شخصیت بزرگ را فراموش کنیم.

خطیب نماز جمعه در پایان ضمن دعوت مردم به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا فرمود دشمن مردم را تشویق به عدم شرکت در انتخابات می کند که عدم حضور شما در این امر مهم و سرنوشت ساز به ضرر خود شماست هرچقدر شما حضور بیشتری داشته باشید در دنیا قدرت بیشتری دارید پس با حضور حد اکثری خود دشمنان را مایوس و به افرادی رای بدهید که مشکلات شما را درک و توان رفع آن را دارند و همچنین مومن ، متعهد ، متقی ، کاردان و صادق هستند.

نمازجمعه با صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ص) وآرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و پیروزی مسلمانان در سراسر جهان و نابودی دنیای کفر به پایان رسید.

انتهای پیام

فهرست