امام جمعه سردشت
کار و تلاش اقتصادی نقش مثبت در تعالی شخصیت و توسعه و پیشرفت جامعه دارد
ماموستا واوی اظهار داشت: کار و تلاش اقتصادی علاوه بر نقش مثبت در تعالی شخصیت انسان و کسب درآمد، توسعه و پیشرفت جامعه را در پی خواهد داشت و کار منشاء اصلی تولید ثروت است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، آیین عبادی سیاسی این هفته سردشت با حضور باشکوه نمازگزاران و امامت ماموستا واوی امام جمعه سردشت با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

خطیب جمعه سردشت به موضوع مهارت ازدیدگاه اسلام پرداخت و گفت: کار و تلاش اقتصادی علاوه بر نقش مثبت در تعالی شخصیت انسان و کسب درآمد، توسعه و پیشرفت جامعه را در پی خواهد داشت و کار منشاء اصلی تولید ثروت است.

ماموستا محمد واوی افزود: در بینش و تفکر اسلامی، کار خلاق و مولد منشاء کسب مال و درآمد و کلید استفاده از منابع طبیعی و خدادادی است.

وی بیان کرد: پذیرش کار متناسب با توان جسمی، فکری و مدیریتی، افزون بر اثر مثبت آن در سامان دهی امور اقتصادی، در تندرستی، نشاط روحی و نیز حفظ کرامت و شخصیت افراد نقش مهمی دارد.

ماموستا واوی با اشاره به اهمیت اسلام به دارا بودن تخصص و حرفه اظهار کرد: تخصص نداشتن در کار سبب می شود که هم آن کار، خوب صورت نپذیرد و هم مراجعه کننده در این میان ضرر کند و اقدام ناآگاهانه در مواردی همچون پزشکی، به قیمت جان اشخاص تمام شود.

امام جمعه سردشت گفت: اهمیت «تخصص » در کار و حرفه تا آنجاست که در روایت اسلامی از آن به عنوان معیاری برای شخصیت انسان ها نام برده شده، همان گونه که انسان ها به پدران خویش نسبت دارند و با پدران و قدر و منزلت آنها شناخته می شوند، به همین گونه هم، اشخاص به کار و مهارت و تخصص خود نسبت داده می شوند و قدر و منزلت کسب می کنند.

وی تاکید کرد: دولت باید شرایط آموزش مهارت جوانان را فراهم کند از طرفی دیگر والدین نیز ضمن ترغیب آنان به کسب مهارت‌ها، آنان را با فنون و مهارت‌های مختلف آشنا کنند.

خطیب جمعه سردشت در بخش دیگر خطبه نماز جمعه با گلایه از وزارت بهداشت عنوان کرد: قرار شد که واکسن کرونا در مدت زمان کمی تامین شود ولی هنوز این واکسن تامین نشده و بایستی وزارت بهداشت در این راستا جهت تامین و واکسیناسیون مردم تعجیل کند.

انتهای پیام

فهرست