نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
کسانی که امکانات دارند در روز عید قربان از قربانی کردن غفلت نکنند
سیدمهدی قریشی افزود: مردم ‌نیز باید در راه خدا انفاق و هزینه کرده و به یکدیگر و به کسانی که در این شرایط کرونا دچار مشکل شده اند کمک و مواسات نمایند و برای این کار لازم است اول از خانواده، نزدیکان و همسایگان خود شروع کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۳ مرداد ماه ۹۹ گفت: اگر شرایط کرونا اجازه دهد نماز عید قربان‌ نیز اقامه می‌شود اما اگر نماز عید قربان به صورت جماعت اقامه نشود می تواند با خانواده و در منزل این نماز را اقامه کرد.

امام جمعه ارومیه افزود: کسانی که امکانات دارند در روز عید قربان قربانی کنند و قربانی کردن در راه خداوند بر اساس روایات باعث پاک شدن گناهان قربانی کننده می‌شود و خداوند مشتری معنویت قربانی کردن هستند.

وی تصریح نمود: می‌توان با همراهی چند نفر حیوانی را قربانی کرد و با گوشت آن به مستمندان و محرومین کمک کرد.

بنابه روایتی از پیامبر بزرگوار اسلام قربانی‌های خوب انتخاب کنید چرا که آن‌ها در قیامت مرکب انسان برا گذر از پل صراط خواهند شد لذا بهتر است پویشی به عنوان پویش قربانی در جامعه برای روز عید قربان ایجاد شود تا کسانی که امکان خرید گوشت ندارند از این قربانی‌ها استفاده کنند.

برای رسیدن به مشکلات مردم لازم است زندگی مسئولین با زندگی مردم عجین شود

سید مهدی قریشی بیان کرد: مسئولین و کسانی که عهده دار مسائل جامعه هستند باید تلاش کنند تا مشکلات جامعه را حل کنند مردم واقعاً در مشکلات هستند و برای رسیدن به مسئله لازم است زندگی نمایندگان مجلس و مسئولین دولت با زندگی مردم عجین شده و همانند مردم زندگی کنند.

مردم ‌نیز باید در راه خدا انفاق و هزینه کرده و به یکدیگر و به کسانی که در این شرایط کرونا دچار مشکل شده اند کمک و مواسات نمایند و برای این کار لازم است اول از خانواده، نزدیکان و همسایگان خود شروع کنند.

انتهای پیام

فهرست