امام جمعه بوکان
کسانی که در بین امت پیامبر خیانت می کنند  از امت پیامبر نیستند
 ماموستا ملا عباس احمدی اظهار داشت: انسان خائن و خیانتکار در روز قیامت پرچمی بنام پرچم خیانت در دست او قرار دارد که با این پرچم گناه شناخته می شود و اما کسانی که برای وضو گرفتن دست و صورت و آرنج و قوزک ، سر و زیادتر از آن را می شویند در روز قیامت تمام اعضایی که غسل کردند و بدون ریا و برای خدا انجام داده اند منور و نورانی خواهند شد  و اینها بهشتی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز جمعه این هفته بوکان به امامت حاج ماموستا عباس احمدی باغ در مسجد جامع  برگزار شد.

وی در ابتدا دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شکوهمند را تبریک گفت و افزود: از فرماندهی محترم سپاه تشکر می کنم که همه مطالب را بیان نمود و بنده ضمن آرزوی موفقیت تنها به عرض تبریک و گرامیداشت این ایام بسنده می کنم.

ماموستا احمدی با بیان نگرانی از افزایش اجاره بهای منازل مسکونی و مغازه های محل کسب و کار اظهار داشت : رهن و کرایه منزل و مغاره در شهرستان بوکان افزایش پیدا کرده حالا مردم با این وضعیت تورم ، کرونا توان پرداخت این هزینه های بالا رهن را ندارند لذا جا دارد مومنین با توجه به وضیعت نامساعد ، حال همدیگر را رعایت کنند.

خطیب جمعه با اشاره به مبالغی که امروزه به عنوان رهن از مستأجرین اخذ می شود ، گفت: در اسلام چنین رهنی حرام  است زیرا از مصادیق ربا به شماره می رود و چنین رهنی در شرع اسلام وجود ندارد.

امام جمعه بوکان در ادامه به مساعدت و همکاری همه اقشار در ایام کرونا برای پیشگیری از این بیماری اشاره کرد و افزود: جا دارد از عده ای که حال مستأجرین و طبقات محروم جامعه را درک کردند و کمک و همکاری نمودند سپاسگزاری کنم.

ماموستا احمدی تصریح نمود: انسان خائن و خیانتکار در روز قیامت پرچمی بنام پرچم خیانت در دست او قرار دارد که با این پرچم گناه شناخته می شود و اما کسانی که برای وضو گرفتن دست و صورت و آرنج و قوزک ، سر و زیادتر از آن را می شویند در روز قیامت تمام اعضایی که غسل کردند و بدون ریا و برای خدا انجام داده اند منور و نورانی خواهند شد  و اینها بهشتی هستند.

وی به فرمایش پیامبراسلام(ص)اشاره کرد و گفت: کسانی که در بین امت من به نام امانتدار خیانت می کنند و ضرر و زیان می رسانند از امت من نیستند.

انتهای پیام

فهرست