نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی
کسانی که در تربیت دینی افراد قدم برمی دارند افرادی ارزشمند هستند
سید مهدی قریشی اظهار داشت: براساس سند تحول بنیادین و منویات مقام معظم رهبری، آموزش و پرورش باید بتواند علاوه بر تربیت علمی دانش آموزان، آن ها را موحد و متدین تربیت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با وزیر آموزش پرورش دیدار کردند.

در این دیدار ابتدا حجت الاسلام سید مهدی قریشی اظهار داشت: کار آموزش و پرورش دانش آموزان کار سختی است مخصوصاً اکنون که این مسئله به صورت مجازی انجام می گیرد.

وی افزود: در مسئله آموزش مجازی در دوران شیوع ویروس کرونا کار عظیمی صورت گرفته است.

شیوع کرونا با تمامی آثار منفی، اثر مثبتی که ایجاد کرده این است که والدین ارتباط بیشتری با فرزندان و آموزش و تربیت آن ها پیدا کرده اند.

سید مهدی قریشی تصریح نمود: مسئله عمده ای که مقام معظم رهبری به آن در مورد آموزش و پرورش تأکید دارند مسئله سند تحول بنیادین آموزش پرورش است.

براساس سند تحول بنیادین و منویات مقام معظم رهبری، آموزش و پرورش باید بتواند علاوه بر تربیت علمی دانش آموزان، آن ها را موحد و متدین تربیت کند.

این مسئله به عنوان محور آموزش و پرورش باید از سوی وزارت مورد تأکید و توجه بیشتری قرار گیرد.

امام جمعه ارومیه خاطر نشان کرد: تربیت انسان کار بسیار مهم و با ارزشی بوده و پاداش و اجر بسیاری دارد لذا شغل معلمی شغل بسیار با ارزش و ذی قیمتی است.

تربیت دینی افراد ارزشمند است و کسانی که در این مسیر قدم برمی دارند افرادی ارزشمند هستند.

انتظار می رود مطالبه مربیان طرح امین در خصوص فعالیت در فضای برنامه شاد هر چه سریعتر از سوی وزارت آموزش و پرورش پاسخ داده شود.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: فعالیت حوزویان در مسئله آموزش و پرورش دانش آموزان نیازمند تسریع و عنایت وزارت آموزش و پرورش است.

امکاناتی فراهم شود تا علما و روحانیون ارتباط بیشتری با مدارس و دانش آموزان داشته باشند چرا که ارتباط روحانیون با دانش آموزان برکات بسیاری برای حوزه و آموزش و پرورش خواهد داشت.

سید مهدی قریشی در ادامه بیان کرد: وضعیت معیشتی و حقوق معلمین باید بگونه ای باشد که هویت و جایگاه معلمین را در جامعه بیشتر کند.

در این خصوص وزیر محترم آموزش و پرورش باید به عنوان راهبر وزارت، پیگیری بیشتری انجام دهد.

انتهای پیام

فهرست