نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
کسانی که سد راه دستورات الهی می‌شوند زیر سلطه شیطان قرار می‌گیرند
سید مهدی قریشی افزود: وقتی دو لشکر برای نبرد با یکدیگر مواجه می‌شوند هدف قرار دادن مرکز فرماندهی و قلب لشکر مقابل نشان دهنده قدرت نظامی لشکریان بوده و در دل دشمن رعب و وحشت ایجاد می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در جلسه شرح و تفسیر نهج‌البلاغه حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام، ضمن بیان ادامه شرح خطبه ۶۶ نهج‌البلاغه گفت: حضرت در این خطبه پس از تهییج و ترغیب لشکر خود برای نبرد با شامیان و لشکر معاویه، لشکر خود را متوجه حمله به قلب لشکر دشمن نموده و ظاهر خطبه نشان می‌دهد هدف حضرت معطوف نمودن نیروها به خیمه معاویه ابن ابی‌سفیان است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: وقتی دو لشکر برای نبرد با یکدیگر مواجه می‌شوند هدف قرار دادن مرکز فرماندهی و قلب لشکر مقابل نشان دهنده قدرت نظامی لشکریان بوده و در دل دشمن رعب و وحشت ایجاد می‌کند.

وی در ادامه افزود: حضرت دلیل اهمیت مورد هدف قرار دادن خیمه معاویه را حضور و کمین شیطان در کنار آن خیمه برای حمله بیان می‌کنند، ظاهر فرمایش حضرت این است که حضرت، معاویه را به عنوان شیطان معرفی می‌کنند پس یکی از مصادیق شیطان معاویه ابن ابی‌سفیان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی در ادامه ضمن بیان چند نکته در مورد این خطبه گفت: علت اینکه حضرت معاویه را بعنوان مصداق شیطان معرفی می‌کند این است که حضرت در برخی از خطبه‌های خود کسانی را که معصیت کرده و سد راه دستورات الهی می‌شوند به جایی می‌رسد که زیر سلطه شیطان قرار گرفته و شیطان بر او مسلط می‌شود.

انتهای پیام

فهرست