امام جمعه اهل سنت شهرستان نقده
کسب روزی به نسبت جامعه مانند دیگر امورات دنیوی امری نسبی و متفاوت است
ماموستا سنار تمرنژاد اظهار داشت: خداوند از نهان آدمی و توانایی ها و ظرفیت های وی باخبر است که اگر به وی روزی فراوانی بخشیده شود؛ شاید سبب گمراهی و سرکشی وی و زمینه ارتکاب گناهانی نابخشودنی را برایش هموار کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماز عبادی سیاسی جمعه اهل سنت نقده این هفته با حضور انبوه نمازگزاران و با رعایت توصیه های بهداشتی به امامت ماموستا سنار تمرنژاد اقامه گردید.

ماموستا سنار تمرنژاد در خطبه نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به ارزش والا در پی رزق خداوند، تلاش کردن و اهمیت آن در چرخه تامین نیاز های فردی و ایجاد امنیت در سطح جامعه و تحمل کردن سختی ها و دشواری ها در راه کسب آن از زمان حیات حضرت آدم (ع) بر روی زمین تا به امروز که از مشیت الهی در این باره است، کرد وافزود: گاهی اتفاق می افتد برای زوجی عامل طلاق و عدم برخورداری از سلامت روحی و روانی؛ بی درآمدی ویا مشغله کاری فراوان برای مرد بطوریکه وقت خاصی را نتواند به همسر خود اختصاص بدهد، اتفاق می افتد و گاهی نیز درک دنیا برای افرادی تنها زندگی کردن مادی و دنباله روی کسب ثروت دنیوی است که این موارد غلط و دور از هدف خلقت آدمی است و به عبارتی فردی که این چنین طرز دید ماتریالیسم و مادی گرایانه ای دارد دست به هر کار و عملی میزند که درآمد شخصی خویش را افزایش داده و از هیچ گونه ظلم، غصب و تصرف ناعادلانه فروگذاری نمی کند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در نصوص و آموزه های قرآن و احادیث رسول اکرم (ص) به صراحت در خصوص اهمیت کسب روزی و جایگاه حقیقی کسب رزق خداوند و انواع آن اشاره و تبیین شده است.

خطیب جمعه تصریح نمود: کسب روزی به نسبت جامعه مانند دیگر امورات دنیوی امری نسبی و متفاوت است لکن در سلطه و مشیت و حکمت خداوندی قرار دارد گاهی اتفاق می افتد کسی که از هوش و ذکاوت بالا و سواد کافی بر خوردار است از نظر شغل پایین تر از مردی که از وی کم استعداد تر است، می باشد که گویای احاطه خداوند به امورات و بخشیدن روزی از کرم خود به همه چشم انتظاران رحمت ایشان است.

ماموستا سنار تمرنژاد با استناد بر آیه ۲۷ سوره شورای، اظهار داشت: خداوند از نهان آدمی و توانایی ها و ظرفیت های وی باخبر است که اگر به وی روزی فراوانی بخشیده شود؛ شاید سبب گمراهی و سرکشی وی و زمینه ارتکاب گناهانی نابخشودنی را برایش هموار کند. گاه شاهد آنیم که محبوبان خداوند و متقیان توفیق مال اندوزی و جمع کردن مال و ثروت را ندارند و تنها عمر خویش را در کسب رضایت مندی خداوند و دنیا را سبب ساخت آخرت خود می انگارند و ازین جهت بدان توجه دارند.

وی عنوان کرد: اگر فرد بررسی کند در می یابد که رزق و روزی خداوند فقط در باب رزق مادی نیست بلکه شامل معارف وشرایع و روزی معنوی نیز می شود و خداوند در آن باب نیز به حسب حال افراد و به مقتضای صلاح ایشان به آنها روزی می دهد.

وی در ادامه افزود: انسان مومن فراوانی روزی را باید امتحان خداوندی و آزمایش ایشان بداند و برای کسب رضایتمندی خداوند آن را در مسیر خود صرف و بحساب بیاورد.

ماموستا تمرنژاد با استناد بر آیه ۳۷ سوره آل عمران، بیان کرد: یکی از راه های افزایش برکت و فزونی مال را میتوان پایبندی به قرآن و سنت نبوی و پیشه کردن تقوای الهی اشاره کرد که اینان دریچه نزول برکات الهی را باز و سبب فزونی مال و برخورداری از نعمات الهی می گردند واقعه کرامت حضرت مریم (س) و بهرمندی از روزی خاص خداوند خود موید این نکته است.

وی در ادامه با استناد بر آیه ۳ سوره هود، افزود: یکی دیگر از راه های گشودن در های الطاف و رحمت و نزول برکت الهی، توبه و طلب استغفار از خداوند متعال است.

انتهای پیام

فهرست