نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
کسی که در راه خداوند انفاق نمی کند در راه غیر خداوند مجبور به هزینه می شود
سیدمهدی قریشی افزود: یکی از ثابت‌ترین قوانین خداوند اینست که اگر انسان از مال خود در راه خدا هزینه کند خداوند متعال ده برابر آن را در عوض آن به او خواهد داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۳ مرداد ماه ۹۹ گفت: کسی که در راه خداوند انفاق نمی کند در راه غیر خداوند مجبور به هزینه می شود

امام جمعه ارومیه افزود: اگر انسان از مال و امکانات خود در راه خداوند و اطاعت از خداوند هزینه نکند خداوند طوری تدبیر می‌کند که سرانجام در راه معصیت و گناه هزینه کند لذا کسی که خمس نمی‌دهد یا انفاق نمی‌کند بعداً مجبور به هزینه در راه معصیت خواهد شد.

براساس روایتی از امام صادق علیه‌السلام هیچ بنده‌ای نیست مگر از هزینه کردن در راه رضایت خداوند بخل کند و سپس در راه معصیت و خشم خداوند چند برابر آن را صرف نماید.

وی تصریح نمود: کسانی که با اختیار خود مال و امکانات خود را در راه رضای خدا هزینه نکنند در مقابل در حال اضطرار مجبور می شود مال خود را در راه دشمنان خداوند مصرف کنند و این مقدر الهی و غیر قابل تغییر است.

یکی از ثابت‌ترین قوانین خداوند اینست که اگر انسان از مال خود در راه خدا هزینه کند خداوند متعال ده برابر آن را در عوض آن به او خواهد داد.

سید مهدی قریشی افزود: همچنین هر کس در راه ولی خدا تلاش نکند و زحمت نکشد مجبور می‌شود در راه دشمنان خدا تلاش کند و در طول انقلاب نیز اینگونه بود کسانی که در مسیر انقلاب و نظام اسلامی تلاش نکردند بگونه‌ای شد که در مسیر دشمنان و استکبار قرار گرفتند.

در زمان امام حسن علیه‌السلام نیز به همین شکل بود کسانی که حاضر نشدند در راه امام حسین علیه‌السلام خدمت کنند مجبور شدند در مسیر یزید و شمر و دشمنان الهی خدمت کنند.

همه ما موظف به انجام تکالیف الهی و دینی هستیم و باید تلاش کنیم در مسیر حق الهی عمل کنیم و عنایات الهی را نیز به سمت خود جلب کنیم لذا هر کس در حمایت از دین، اسلام و انقلاب سخن نگوید بعداً مجبور می‌شود در حمایت از دشمنان دین، اسلام و انقلاب سخن بگوید.

انتهای پیام

 

فهرست