شناسه خبر: 3249

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3249

امام جمعه پیرانشهر
کسی که غیبت می کند از رحمت الهی دور میشود
ماموستا دکتر مصطفی محمودی غیبت انسان های فاسق ، مشروب خوار ، جنایتکار ، فاسدین اخلاقی و مالی و همچنین انسان های دزد را به منظور شناسائی به مردم برای دوری از آنان جائز  و لازم دانست که جامعه از آنان دوری نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ نماز جمعه این هفته به امامت حاج ماموستا دکتر مصطفی محمودی امام جمعه محترم در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) نماز جمعه برگزار که در ابتدا ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) به غیبت اشاره کرد و گفت: غیبت یکی از گناهان بزرگ و متاسفانه در بین مردم بسیار و مخصوصا در جلسات بیشتر شنیده می شود که آفت بزرگی برای جامعه است .

وی بیان مطلبی درباره کسی را که آن شخص چنانچه حضور داشته و آن را بشنود ناراحت گردد غیبت بر شمرد و افزود: چنانچه در آن فرد مطلب موجود نباشد تهمت و از غیبت هم بدتر و از گناهان کبیره است .

خطیب جمعه تصریح نمود: کسی که غیبت می کند از رحمت الهی دور ، ملائکه از صحبت و رفاقت با او پرهیز ، از آتش جهنم نزدیک ، از بهشت دور ، زمان کشیدن روح سخت تر ، اعمال صالح او از بین رفته ، در قیامت موقع حساب مفلس ، روح پامبر (ص) را اذیت و خدا را از خود خشمگین می نماید .

ماموستا محمودی با بیان حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) اظهار داشت: غیبت برادر دینی باعث عدم قبولی دعا و حسنات و همچنین ازدیاد گناهان می شود و باعث تفرقه و جدایی بین مسلمین می گردد پس همه ما باید از غیبت دوری و فرهنگ غیبت نکردن در جامعه را ترویج دهیم .

وی غیبت انسان های فاسق ، مشروب خوار ، جنایتکار ، فاسدین اخلاقی و مالی و همچنین انسان های دزد را به منظور شناسائی به مردم برای دوری از آنان جائز  و لازم دانست که جامعه از آنان دوری نمایند .

درپایان با توجه وضعیت خطر کرونا در کشور نماز گزاران را به رعایت بهداشت و پروتوکول های بیشتر بهداشتی و فاصله گذاری توصیه و از مردم خواست مواظب باشند تا بار دیگر شاهد از دست دادن عزیزانمان نباشیم.

نمازجمعه با صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ص) وآرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و پیروزی مسلمانان در سراسر جهان و نابودی دنیای کفر به پایان رسید

انتهای پیام

فهرست