نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
کیفر ستم، قطع رحم و قسم دروغ ، قبل از مرگ در دنیا به انسان می‌رسد
حجت الاسلام سید مهدی قریشی اظهار داشت: حضرت امام باقر (ع) می‌فرمایند شخصی که فاسق باشد اما صله ارحام کند مال و اولاد او بیشتر می‌شود لذا اثر صله ارحام در افراد فاسق نیز به سرعت دیده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۳۰ آبان  ماه ۹۹ اظهار داشت:

حضرت امام باقر علیه‌السلام به نقل از حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام فرموده‌اند که سه خصلت وجود دارد که صاحب این سه خصلت از دنیا نمی‌رود مگر وبال و کیفر این سه خصلت را در دنیا ببیند این سه خصلت ستم و تجاوز از حد، قطع رحم و قسم دروغ است اما در مقابل عملی که ثواب آن با شتاب و به سرعت به انسان می‌رسد صله ارحام است.

حضرت می‌فرمایند شخصی که فاسق باشد اما صله ارحام کند مال و اولاد او بیشتر می‌شود لذا اثر صله ارحام در افراد فاسق نیز به سرعت دیده می‌شود.

قطع صله ارحام و قسم دروغ سبب خالی شدن شهرها از شهروندان می‌شود به این معنی که اهل شهر دچار بلای الهی شده و از بین می‌روند و نسل اهالی شهر منقطع می‌شود.

انسان باید مواظب باشد که در زندگی دچار قطع رحم، ظلم و قسم دروغ نشو

امام صادق علیه‌السلام می‌فرمایند انسان باید خود را از دچار شدن به ظلم به دیگران مواظبت نماید و به دیگران ظلم و ستم نکند چرا که ستم از خصوصیات افراد صالح نبوده و خداوند طوری مقدر نموده که هر کس به دیگری ستم کند خداوند آن ستم را به او باز می‌گرداند بطوری نصرت خداوند شامل حال فرد ستم دیده شده و هر کس که نصرت خداوند با او باشد بر ظالم غلبه می‌کند و به پیروزی می‌رسد لذا انسان باید در زندگی نسبت به اعمال خود مواظبت کرده تا دچار ستم و ظلم به دیگران نشود.

ظلم ابعاد مختلفی دارد یکی از این ابعاد ظلم در محیط خانواده است گاهی یکی از اعضای خانواده با حرف و عمل خود به دیگر اعضای خانواده ظلم می‌کند لذا لازم است اعضای خانواده در محیط خانه نسبت به اعمال و رفتار خود با دیگر افراد خانواده توجه بیشتری نمایند.

اهل ستم و ظلم بگونه‌ای هستند که ستم و ظلم آن‌ها را به سوی آتش جهنم هدایت می‌کند و همچنین هر کس به دروغ به خداوند قسم بخورد مانند آن است که در مقابل خداوند ایستاده و با خداوند مبارزه می‌کنند.

انتهای پیام

فهرست