شناسه خبر: 5827

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5827

مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی
گذشت و ایثار در خانواده‌های«اخلاق‌مدار» حاکم است
حجت الاسلام عسگر فعال آذر اظهار داشت:: در خانواده اخلاق‌مدار که در آن کرامت، بزرگواری، گذشت، ایثار و فداکاری حاکم باشد بهشتی به وجود می‌آید که خدا نصیب انسان‌ها کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام عسگر فعال‌آذر امروز در کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی ویژه خانواده‌ها و روحانیون اهل‌سنت که با موضوع زندگی در تحکیم بنیان خانواده برگزار شد با تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم فرمود ای رسول الله، کلام الهی نسبت به کلام مخلوق احسن است.

فعال آذر خاطر نشان کرد: جامعه‌ مدنظر خدا از نوع «مکارم اخلاق» است

وی افزود: اگر کلام الهی را با کلام مخلوقات مقایسه کنیم، کلام الهی، احسن و بهترین و زیباترین کلام است اما اگر کلام الهی را با خود کلام الهی مقایسه کنیم برخی حسن و برخی احسن هستند.

مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی در ادامه گفت: جامعه‌ای که مدنظر ذات باری تعالی است جامعه حقوقی نیست بلکه جامعه اخلاقی است.

وی با برشمردن اخلاقی که مدنظر خدا است تصریح کرد: سه نوع اخلاق یعنی اخلاق انتفاعی، مکارم اخلاق و محاسن اخلاقی وجود دارد و در این راستا، اخلاق انتفاعی را همه دارند و یکی از دلایلی که خداوند به فرعون قدرت و مهلت بسیاری داد، خوش اخلاقی و در دسترس مردم بودن وی بود.

حجت‌الاسلام فعال‌آذر اظهار داشت: بالاتر از آن محاسن اخلاق یعنی خوبی در برابر خوبی است و از سوی دیگر، بالاترین آن«مکارم اخلاق»یعنی خوبی در برابر بدی است و همانگونه که پیامبر(ص) برای مکارم اخلاق مبعوث شده بود.

وی افزود: جامعه‌ای که مدنظر خدا است جامعه‌ای از نوع مکارم اخلاق است و باید در آن، گذشت، ایثار و فداکاری حاکم باشد و اگر اخلاق در جامعه حاکم باشد بی‌شک جامعه پیش از رسیدن قیامت، بهشت می‌شود.

مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی تاکید کرد: باید در خانواده که یک جامعه کوچکی است، در آن اخلاق و نه حقوق، حاکم باشد و اگر در خانواده هر کس تنها به حقوق خود تاکید کند زندگی تلخ می‌شود.

وی در پایان گفت: در خانواده اخلاق‌مدار که در آن کرامت، بزرگواری، گذشت، ایثار و فداکاری حاکم باشد بهشتی به وجود می‌آید که خدا نصیب انسان‌ها کرده است.

انتهای پیام

 

فهرست