شناسه خبر: 1476

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=1476

امام جماعت مسجد امام علی (ع) بوکان
گنگره عظیم حج ، یکی از شعائر دینی اسلام است
  ماموستا علی سلیمی به فرمایشات مقام معظم رهبری در پویش من ماسک میزنم ، لبیک گفت و اظهار داشت: هرگونه رعایت پروتکلهای بهداشتی را ثواب بزرگ و کمک زیادی به بهداشت و سلامتی مردم و کشور دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا علی سلیمی ، امام جماعت مسجد امام علی (ع) بوکان ، طی گفتگو با خبرنگار ما در مورد بی نصیب شدن از حج امسال بعلت بیماری کرونا نکاتی را بیان کرد: عدم نصیب مردم از برکت و فضائل حج ابراهیمی (ع)  بعلت بیماری واگیر کرونا  در سال جاری را از خدواند طلب دعا نمود که این بیماری بر طرف شود.

وی از مردم خواست باید همگی با تلاش و تبعیت از دستورات بهداشتی تمام پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنند تا بتوان این بیماری را ریشه کن کرد.

ماموستا سلیمی یکی از روحانیون کاروانهای حج شهرستان بوکان ، به تمامی برادران و خواهران دینی سفارش کرد و گفت: گنگره عظیم حج که یکی از شعائر دینی اسلام است که بخاطر بیماری کروناو برای حفظ جان مردم امسال برگزار نمی شود و باید با رعایت دستورات بهداشتی و عدم حضور در مراسمات اعم از مراسم ترحیم و عروسی و مهمانیهای گروهی  پرهیز کرد و تا بتوان با آن مبارزه کرد چون در حال حاضر درمان خاصی برای آن بغیر از رعایت فاصله گذاری و مراعات دستورات بهداشتی راه دیگری وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: برای تک تک مردم واجب است که هنگام حضور در فضاهای عمومی از ماسک استفاده کرده و مسائل بهداشتی را مراعات کنند و در صورت مراعات نکردن گناه بزرگی را مرتکب می شوند که باعث اذیت کادر های  پرستاری و درمانی زحمتکش می شوند.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در پویش من ماسک میزنم ، لبیک گفت و اظهار داشت: هرگونه رعایت پروتکلهای بهداشتی را ثواب بزرگ و کمک زیادی به بهداشت و سلامتی مردم و کشور دانست.

انتهای پیام

فهرست