شناسه خبر: 2919

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=2919

امام جمعه شهر ربط سردشت
یادگیری بدون صبر و تحمل امکان پذیر نیست
ماموستا عثمان یوسفی اظهار داشت:همه ما در قبال فرزندان مسئول هستیم و نباید وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را فراموش کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه اهل سنت این هفته ربط سردشت با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا عثمان یوسفی  امام جمعه ربط سردشت برگزار گردید.

ماموستا یوسفی با اشاره به داستان قرآنی حضرت موسی (ع) وحضرت خضر(ع) واشاره به آیه ی ۷۸سوره مبارکه کهف بیان داشت:.

خطیب نمازجمعه به نکته مهم در تفسیر ایه اشاره کرد و گفت: حضرت موسی(ع) سه بار به  رفتارهای خضر اعتراض نمودند که دراین سفر و همراهی قرار بر این شده بود اعتراض نکند حضرت خضر فرمودند من و تو باید از هم جدا شویم ولی ای مومنان ما در طول شبانه روز چند بار از دستورات خداوند سرپیچی می کنیم ، مانند:

قضا شدن نمازهای واجب و فرض.

آلوده شدن به پول حرام ومال دیگران

بی حرمتی کردن به مسلمانان

ازدروغ توهین و بهتان و افترا بر زبان

از دادن شهادت‌های دروغ و ناحق

آیا فکرکرده ایم که مبادا خدا به ما بگوید اکنون زمان جدایی من و تو است.

سپس ماموستا یوسفی به مسئولیت خطیر اولیای دانش‌آموزان اشاره کرد و افزود: امروزه در شرایط کرونایی خیلی از پدران و مادران هم نقش پدری و مادری را ایفا میکنند و هم نقش یک معلم را که متوجه سختی کارمعلمان بزرگوارمیشوند.

وی  نگرانی آموزش وپرورش را از ترک تحصیل دانش آموزان به نمازگزاران جمعه انتقال داد وخطراتی که ممکن است دانش آموزان عزیز را تهدیدکند.

خطیب جمعه در ادامه تصریح نمود: همه ما در قبال فرزندان مسئول هستیم و نباید وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را فراموش کنیم.

انتهای پیام

فهرست