به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ خطبه های نماز جمعه این هفته پیرانشهر به امامت ماموستا عمر شریفی ، امام جمعه موقت و مدیر مدرسه علوم دینی صلاح الدین ایوبی اقامه گردید..

ماموستا شریفی در ابتدا ضمن توصیه نفس خود و نمازگزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) به قرض دادن و قرض گرفتن اشاره و این عمل را  از کارهای خوب و نیک در اسلام یاد کرد و گفت: خداوند در قرآن کریم به مسلمانان امر می فرماید که با همدیگر قرض الحسنه انجام دهید .

وی قرض دادن به دیگران را بهترین کار در اسلام نام برد و افزود: چنانچه با فردی مبلغی را بعنوان قرض به ایشان دادید بهترین کار انجام داده اید و انتظار گرفتن بیشتر از قرض خود نداشته باشید کسی که مبلغی را بعنوان قرض از فردی دیگر می گیرد اگر تصمیم برگرداندن آن مبلغ را نداشته باشد گناه بزرگی مرتکب شده و چنانچه در برگرداندن قرض مبلغی را به صورت اضافه به طرف بدهد بدون اینکه از قبل همچون قراری داشته و یا تعین کرده باشند کار خوب و نیکی انجام داده و پیامبر(ص)  این کار را انجام داده است .

ماموستا شریفی در ادامه به مسئله نوشتن کلمه رهن بر روی شیشه بنگاه ها اشاره کرد و گفت: برابر تحقیقاتی که انجام داده ام معاملات رهن که در بنگاه انجام می گیرد هیچکدام برابر شریعت نیست و امیدوارم مردم از این معاملات دوری کنند.

امام جمعه موقت از کادر درمانی و سلامت شهرستان که در سال ۹۹ سختیهای زیادی را برای سلامت جان مردم تحمل نمودند تقدیر و تشکر نمود و از مردم عزیز و نمازگزاران درخواست کرد ضمن شرکت در نمازهای جمعه و جماعت و حضور در مساجد پروتوکول های بهداشتی را مد نظر قرار داده و حتما از ماسک استفاده نمایند .

انتهای پیام