شناسه خبر: 3384

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3384

امام جمعه بوکان
یکی از افتخارات جمهوری اسلامی امنیت است
ماموستا عباس احمدی باغ اظهار داشت: در کل قاچاق به کیان یک کشور  ضربه می زند این کالاها اکر در داخل تولید شود واقعا باعث توسعه چرخه اشتغال نیز می گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ ماموستا عباس احمدی باغ ، امام جمعه بوکان در جلسه شورای افتای اهل سنت استان که در خصوص مسئله قاچاق برگزار شد اشاره به علل بروز و گسترش زمینه های قاچاق کالا کرد و گفت: کالای قاچاق دو نوع هست ، یک نوع که شریعت اسلام آن را بطور کامل منع کرده است مانند مشروبات الکلی ، مواد مخدر، ماهواره ، سلاح وکالاهای مبتذل همه نوع مبارزه با آن لازم است چرا که برای جامعه ما خطرناک هستند خصوصا مواد مخدر که واقعا خطر از بین بردن نسل بشر در آن وجود دارد.

مشروبات الکی باعث فساد وایجاد کینه و عداوت میشود و انسان را از ذکر خدا و معنویت دور نگه می دارد.

ماهواره اخلاق و فرهنگ جامعه را تخریب می کند خصوصا جوانان و نوجوانان را از دین دور می کند و همچنین سلاح که قاچاق آن باعث ناامنی در جامعه می شود باید به شدت با آن بر خورد شود و کالاهای مبتذل باعث فساد و انحراف جوانان ما میشود لذا تولید و مصرف و قاچاق آنها حرام هست و باید هم مبارزه فرهنگی هم فیزیکی باید از سوی نیروی انتظامی با آن برخورد شود و در این زمینه علما هم به روشنگری بپردازند

وی تصریح نمود: کالاهای دیگری هستندکه  قاچاق آن باعث ضربه زدن به اقتصاد کشور می شود باید به شدت با آن برخورد شود چرا که رونق تولید را از بین می برد.

مردم ما باید خودشان به تولید بپردازند ایجاد اشتغال کنند نباید این کالاها از خارج وارد شود آنهم هم بصورت قاچاق که تولید را تضعیف می کند و به اقتصاد ما ضربه می زند.

امام جمعه بوکان خاطر نشان کرد: در کل قاچاق به کیان یک کشور  ضربه می زند این کالاها اکر در داخل تولید شود واقعا باعث توسعه چرخه اشتغال نیز می گردد.

ماموستا احمدی باغ اشاره به امنیت کشور کرد و گفت: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی امنیت است که نباید امنیت اقتصادی ما هم ضربه بخورد.

لذا ما روحانیون اهل تسنن ورود قاچاق را حرام می دانیم.

انتهای پیام

فهرست