امام جمعه بوکان
یکی از بزرگترین نعمت های الهی نعمت امنیت و آسایش در کشور است
ماموستا عباس احمدی اظهار داشت: امنیت بزرگترین نعمت الهی است که انسان اگر میلیاردها ثروت هم داشته باشد نمی تواند امنیت بر قرار نماید پس بر خود و شما نمازگزاران عزیز لازم میدانم کسانی که در ایجاد این امنیت و آرامش در کشور شبانه روز تلاش میکنند تشکر و قدردانی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه این هفته بوکان با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا عباس احمدی امام جمعه بوکان برگزار گردید.

وی در ابتدا افزود: یکی از بزرگترین نعمت های الهی در بین مخلوقات خودش  که از دستاوردهایی انقلاب به شمار می آید‌ نعمت امنیت و آسایش در کشور است.

خطیب جمعه اظهار داشت: امنیت بزرگترین نعمت الهی است که انسان اگر میلیاردها ثروت هم داشته باشد نمی تواند امنیت بر قرار نماید پس بر خود و شما نمازگزاران عزیز لازم میدانم کسانی که در ایجاد این امنیت و آرامش در کشور شبانه روز تلاش میکنند تشکر و قدردانی کنیم.

ماموستا عباس احمدی تصریح نمود: همه مسئولین برای مشکلات اقتصادی باید به فکر مردم باشند وآن را حل کنند چون  مردم ما صادق و پاک هستند باید قدر این مردم را بدانیم.

وی گفت: گاه گاهی گفته می شود کرونا تمام شده اما کرونا تمام نشده یا ماسک نمی زند و فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنند و به آن بی اعتنا هستند اما هنوز کرونا تمام نشده که دانشمندان و پزشکان توصیه می کنند که موج چهارم در راه است و ما باید مواظب باشیم تا اینکه خداوند ما را از شر این کرونا محفوظ نماید.

امام جمعه بوکان به مردم ماسک زدن را توصیه کرد و گفت:  با زدن ماسک و رعایت پرتوکول پهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از برگزاری مراسمات عروسی و تجمع زیاد پرهیز کنیم.

ماموستا احمدی باغ بیان کرد: مساجد روی زمین بهشت خداست که برای عبادت و بندگی خداست اما بعلت ویروس کرونا در این مسجد خدا که بهشت خداوند و جای آرامش است نمی توانیم حتی یک ساعت بمانیم باید زود خلاصه کنیم تا به این ویروس مبتلا نشویم.

وی در ادامه افزود: حافظت از دین ، مال و ثروت ، مقام ، تمام نعمت هایی که خداوند به تو بخشیده همه اینها امانت است. امانت مردم (حفظ زبان)، اگر کسی سخنی را پیش تو به امانت گذاشته تو باید آن امانت از آن  محافظت کنی و پیش کسی باز گو نکنید.

انسان باید صادق و راستگو باشد اگر هم به ضررش  باشد ، انسان اخلاق حسنه رفتار و نیت پاک باشد. پیدا کردن نان حلال به خود و خانواده ات و پرورش و تربیت و امنیت در خانواده  ایجاد شود برای آسایش و امنیت همان پیدا کردن نان حلال است این خانواده اسره حسنه خواهند شد

خطیب جمعه در خطبه دوم اظهار داشت: روزى حضرت موسی (ع) به عروسی دو جوان مؤمن و نیک سرشتِ قومش دعوت شده بود ، آخرِ شب در هنگام خداحافظی عزرائیل را بر بالای خانه بخت و حجله عروس و داماد دید! از او پرسید تو اینجا چه میکنی ؟! عزرائیل گفت امشب آخرین شب زندگی این عروس و داماد است . ماری سمی در میان بستر این دو جوان خوابیده و من باید در زمان ورود و همبستر شدن آنها در این حجله جان هر دو را به امر پروردگار در اثر نیش مار بگیرم . موسی با اندوه از ناکامی و مرگ این دو جوان نیکوکار و مومن قومش رفته و صبحگاهان برای برگزاری مراسم دعا و دفن آن دو بازگشت اما در کمال تعجب و خوشحالی عروس و داماد زنده و خندان از دیدن پیامبر خدا در حال بیرون انداختن جسد ماری سیاه دید !

از خداوند دلیل عطاى این وقت و عمر اضافه به ایشان را پرسید ؛ جبرئیل نازل شد و گفت دلیل را خود با سؤال از اعمال شب قبل ایشان خواهی یافت .

موسی از داماد سؤال نمود دیشب قبل ورود به حجله چه کردید ؟!

جوان گفت وقتی همه رفتند ، سائلى (گدایى) در زد و گفت من خبر عروسی شما را در روستای مجاور دیر شنیدم و تمام بعد از ظهر و شب را برای خوردن و بُردن یک شکم سیر از غذای شما برای خود و همسر بیمارم در راه بودم لطفاً بمن هم از طعام جشنتان بدهید .

به داخل آمدم و جز غذای خودم و همسرم چیز دیگرى نیافتم ، غذای خود را به آن مرد گرسنه دادم خورد ، برایم دعای طول عمر کرد و گفت برای همسرم نیز قدرى غذا بدهید ، چرا که او همچون من سه روز است غذای مناسبی نخورده است ، با خجالت قصد ورود و بستن درب را داشتم که همسرم با رویی خندان غذای خودش را به مرد داد و او در هنگام رفتن برای هر دوی ما دعای طول عمر ، رفع بلا و شگون مصاحبت با پیامبر خدا در اولین روز زندگی مشترکمان را کرد و رفت .

وقتی قصد ورود به حجله را داشتیم ، سینی بزرگ و سنگین غذا از جنس مس از دست همسرم بر روی رختخواب افتاد و باعث مرگِ این مار سمی که در رختخواب ما بود گشت ، پس ما هر دو دیشب را تا اکنون به عبادت گذراندیم و العجب ، شادی ما از اینست که دعای آن مرد بر شگون مصاحبت با شما نیز به اجابت رسید !

جبرئیل (ع) فرمود : ای موسی بدان صدقه و انفاق باعث رفع بلا و طول عمر شده است !

این بر ایشان بیاموز و داستانشان بر همگان باز گو …! باشد که چراغی گردد بر خَلقِ‌

انتهای پیام

فهرست