مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت ارومیه
یکی از دستاورد های انقلاب اسلامی ثبات و امنیت و حفظ تمامیت ارضی ایران است
ماموستا خلیل حسین پور اظهار داشت: انقلاب اسلامی با بهره گیری از دین مقدس اسلام و شریعت اسلامی وقران و سنت توانسته مرز اقتصادی اجتماعی و فرهنگی و دینی این ملت را حفظ نماید وبه ثبات برساند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ به مناسبت ایام ا… دهه فجر ، صبح امروز معاونت فرهنگی  و امور روحانیون دفتر استانی همایش یاوران انقلاب با موضوع نقش علما در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی با حضور نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و تعدادی از روحانیون ارومیه در سالن اجماعات بنیاد حفظ ارزشهای اسلامی برگزار نمود.

در این همایش ابتدا ماموستا خلیل حسین پور مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت ارومیه گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین والصلاه والسلام علی رسواله الامین وعلی آله واصحابه وازواجه اجمعین

تبریک عرض می کنم دهه مبارکه فجر را و همچنین چهل ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را ،  امیدوارم این پیروزی ها تداوم تداشته باشد تا در عرصه های سیاسی ، نظامی ، اقتصادی شاهد پیشرفت هرچه بیشتر باشیم.

وان شالله سالهای متمادی در زیر سایه اسلام و انقلاب اسلامی سپری خواهیم کرد.

وی تصریح نمود: انقلاب اسلامی چندین برکاتی داشته که می خواهم چند نکته را عرض کنم.

برکات و دستاورد انقلاب اسلامی در عرصه های دین ، فرهنگ ،اقتصاد و بینش سیاسی بسیار زیاد بوده که ذکر انها از حوصله این جلسه بدر هست.

مدرس مدارس علوم دینی خاطر نشان کرد: یکی از دستاورد های انقلاب اسلامی ثبات و امنیت و حفظ تمامیت ارضی ایران است انقلاب اسلامی با بهره گیری از دین مقدس اسلام و شریعت اسلامی وقران و سنت توانسته مرز اقتصادی اجتماعی و فرهنگی و دینی این ملت را حفظ نماید وبه ثبات برساند ، یعنی ثبات مرز فرهنگی ودینی این کشور از دستاوردهای این انقلاب است

وی در ادامه خاطر نشان کرد: حفظ و حراست از این کشور وظیفه تک تک همه ماست و حفظ هویت فرهنگی در این دنیای معاصر و دفاع از کالای ایرانی کاری که باعث دفاع از مرز فرهنگی کشور است که انقلاب در این زمینه هم توانسته این ثبات را بر قرار نماید.

ماموستا حسین پور افزود: امنیت فرهنگی یا حفظ مرز فرهنگی از وظایف علما و دانشمندان دینی هست که در این زمینه علما توانسته اند تا حدودی از سبک زندگی اسلامی دفاع نمایند.

وظیفه علما هست که باحکمت به سبک زندگی دینی را حفظ نمایند و با تببین احکام و مبانی اسلام مردم را در همه عرصه ها آشنا نمایند که علما در این زمینه توانستند موفق باشند با رهنموده های بزرگان علی الخصوص مقام معظم رهبری و مدیریت بسیار فرزانه ایشان نقش خوبی را ایفا نمایند، لذا علمای اهل سنت و شیعه در زمینه تولید علم بسیار فعال بوده اند اما در مرحله عمل کمی پائین تر از مرحله تولید کارکرده اند

یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب در حوزه بهداشت ودفاع از سلامت جان مردم که در این زمینه در همه حوادث کادر درمان همیشه با جان ودل در خدمت مردم بوده اند علی الخصوص در یکسال گذاشته در برابر بیماری کرونا از جان خودشان مایه گذاشتند که در این زمینه لازم می دانم از کادر درمان کمال تقدیر وتشکر را داشته باشم.

وی در ادامه افزود: العلم علمان علم الادیان و علم الابدان

علم دو قسمت است علم مربوط به دین و اعتقادات و فرهنگ

و علمی که سلامت کرامت جانی انسان را حفظ می نماید تولید علم دینی وظیفه علماست

تولید علم پزشکی وطب هم وظیفه کادر درمان وپزشکان است که در کشور ما در بالاترین سطح جهانی قرار دارد.

انتهای پیام

فهرست