شناسه خبر: 6049

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=6049

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سردشت
یکی از راهکارهای اصلی برای ایمن بودن ، زدن واکسن هست
دکتر آتشی اظهار داشت: بین کسی که واکسن شده و کسی که نشده تفاوت بسیاری وجود دارد در صورت واکسن شدن اگر به این بیماری مبتلا شویم علائم خفیفی داریم و ریه ها کمتر درگیر می شوند و آمار مرگ و میر خیلی کمتر هست و از بین کلا فوتی های این شهرستان ۵۰ مورد واکسن نزده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، آیین عبادی سیاسی این هفته سردشت با حضور باشکوه نمازگزاران و امامت ماموستا واوی امام جمعه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سردشت ضمن عرض سلام و خوش آمدگویی خدمت نمازگزاران سردشتی فرمود: همانطور که مستحضر هستید در دو سال گذشته جهان درگیر ویروس منحوس کرونا گردیده که در طول این مدت با توجه به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی متاسفانه شاهد انتشار این ویروس هستیم و چون در این نوع بیماری شناخت کافی نداشتیم شاهد داغدار شدن خیلی از خانواده ها شدیم در طول این بیست ماه گذشته ۱۴۶مورد فوتی در شهر سردشت داشتیم و این خود گواه بر وجود این بیماری در سطح جامعه هست در طول این بیست ماه شاهد پنچ پیک کرونا بوده ایم که در پیک چهارم ۱۷ مورد و در پیک پنجم ۱۰ مورد فوتی داشتیم که نشان دهنده پخش  این ویروس هست.

وی تصریح کرد : راه های مختلفی برای رهایی از این بیماری وجود دارد که عبارتند از : زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از سفرهای غیر ضروری و نگرفتن مهمانی های شبانه.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سردشت در ادامه خاطر نشان کرد: یکی از راهکارهای اصلی برای ایمن بودن ، زدن واکسن هست که متاسفانه در این زمینه شایعاتی وجود دارد که هیچ کدام درست نیست و در سطح استان، شهرستان سردشت و پیرانشهر پایین ترین استقبال از تزریق واکسن شده است به همین علت هنوز ما در وضعیت قرمز قرار داریم.

دکتر آتشی گفت: بین کسی که واکسن شده و کسی که نشده تفاوت بسیاری وجود دارد در صورت واکسن شدن اگر به این بیماری مبتلا شویم علائم خفیفی داریم و ریه ها کمتر درگیر می شوند و آمار مرگ و میر خیلی کمتر هست و از بین کلا فوتی های این شهرستان ۵۰ مورد واکسن نزده اند.

انتهای پیام

 

فهرست