امام جمعه اهل سنت ارومیه
یکی از رسالت های مهم فیلم های هالیوودی ، دین گریزی و دین ستیزی است
ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: جوانان هوشیاری بیشتری را به خرج بدهند تا در دام کانال های مختلف در فضای مجازی نیفتند و با توجه به برنامه های این کانالها که هدف اصلی آنها ، شک و تردید انداختن در مسائل مختلف دینی است و همچنین گریز جوانان از صحنه‌های دینی را از اهداف کانالهای ملحدین خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه اهل سنت این هفته ارومیه با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا مامد کلشی نژاد  امام جمعه اهل سنت ارومیه برگزار گردید.

وی ضمن حمد و ثنای الهی و فرستادن صلوات بر پیامبر صلی الله علیه و سلم و توضیح تقوا و مناسبت های هفته را ، روز زبان مادری و روز مهندس و همچنین ولادت با سعادت مولی الموحدین حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام را به همه مسلمانان دنیا تبریک و تهنیت گفت و مومنین را برای سلوک بیشتر و ادامه دهندگان راه امیرالمومنین علی علیه السلام تشویق نمود.

ماموستا کلشی نژاد اشاره به تبیین ماهواره و شبکه های ماهواره ای و همچنین دیگر کانال های فضای مجازی و خطرات آن برای مردم پرداخت و افزود: یکی از رسالت های مهم کانالهای تلویزیونی در راس آنها فیلم های هالیوودی و کم کردن ارزش های اسلامی و در نهایت دین گریزی و دین ستیزی را  جزو برنامه های اصلی آنها دانست.

امام جمعه اهل سنت ارومیه از جوانان خواست تا هوشیاری بیشتری را به خرج بدهند تا در دام کانال های مختلف در فضای مجازی نیفتند و با توجه به برنامه های این کانالها که هدف اصلی آنها مشخص است شک و تردید انداختن در مسائل مختلف دینی است و همچنین گریز جوانان از صحنه‌های دینی را از اهداف کانالهای ملحدین خواند.

وی در ادامه اظهار داشت: یکی از سردمداران ملحدین در مصاحبه خود با اشاره به اینکه نمیتوانم در ایران کتابهای الحاد را چاپ و منتشر کنیم لذا  به زیر مجموعه های خود گفته‌ایم تا کتاب ها را به صورت pdf کتاب های الکترونیکی در طریق کانال های مختلف در اختیار جوانان قرار بدهند و همچنین راه اندازی برخی از کانال های تلویزیونی دیگر مثل کانال های جم تی وی که با زبان‌های مختلف راه‌اندازی شده است سعی در مخدوش کردن چهره مسلمانان و تغییر فرهنگ آنها دارند.

ماموستا کلشی نژاد از همه مردم خواست تا احساس مسئولیت کرده و جهت جلوگیری از لا الا بالی شدن جوانان و همچنین جهت جلوگیری از فروپاشی خانواده ها به فکر باشند و احساس مسئولیت بکنند.

وی با اشاره به اختلاف موضوع اختلافی که در شورای شهر ارومیه به اتفاق افتاد اشاره کرد و بر خلاف مصلحت امروزی جامعه ما دانست و افزود: با اشاره به اینکه این حرکت های پوپولیستی هیچ وقت در اجتماع ما تاثیری نخواهد گذاشت بلکه ملت ما سال‌های سال است با اتحاد و انسجام و همبستگی در این شهر زندگی کرده اند و تاریخ گواه این قضیه و این موضوع می باشد را به آنها توصیه کرد که با این حرکات و بد اخلاقی ها سبب دل نگرانی ها و ناخوشی های اجتماعی کرد و ترک و همچنین ادیان و اقوام دیگر که در ارومیه و در ایران اسلامی زندگی می‌کنند ، میشود. سالهای سال است که رنگین کمانی را از اتحاد و همبستگی بین ادیان و اقوام را هم پیش برده اند و مطمئنم اینگونه حرکات نه به مصلحت این جامعه و نه به مصلحت نظام اسلامی ماست.

وی در ادامه به موضوع سراوان در سیستان و بلوچستان پرداخت و آن را نیز درراستای نقشه‌های شوم دشمنان این ملت و کشور دانست و گفت: کسانی که به پرچم مقدس محمد رسول الله صلی الله علیه و سلم و اهانت کردند از همه دیدگاه های اسلامی محکوم بوده و ما نیز آن را محکوم می‌کنیم و خواستار مجازات کسانی هستیم که به حرمت نیروهای امنیتی و پاسگاه که حریم امنیتی و جزو مکان مقدسی است که امنیت مرز ها و جامعه ما را تأمین می‌کند حمله کردن به پاسگاه ها ، حمله کردن به امنیت اجتماعی و همچنین به دست نیروهای امنیتی و انتظامی ماست امام جمعه اهل سنت ارومیه با دعا برای مسلمین و امام مسلمین و برقراری امنیت و آسایش برای همه ممالک اسلامی به خصوص ایران اسلامی خطبه ها را به پایان بردند.

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

انتهای پیام

فهرست