شناسه خبر: 1991

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=1991

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی
یکی از عبرت های مهم عاشورا  اهمیت دین است
حجت الاسلام عسگر فعال آذر اظهار داشت: اگر دین نباشد ، بشر ، بشر بودنش مفهومی ندارد دین به انسانیت مفهوم میدهد اگر دین نباشد انسان از حیوان چهار پا هم حیوان تر خواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ مراسم تودیع و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان سردشت با حضور فرماندار و شورای اداری شهرستان سردشت برگزار گردید.

حجت الاسلام فعال آذر در مراسم تودیع و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان سردشت ضمن اشاره به شهادت امام حسین (ع) اظهار داشت: افرادی که آدم های بزرگی بودند معمولا به چیزهای کوچکی توجه کردند و از این توجه و عنایتی که می کردند آدم های بزرگ شدند حضرت علی علیه السلام می فرمایند که عبرت زیاد است ولی عبرت زیبنده کم است ، معروف است که نیروی جاذبه زمین را نیوتن کشف کرد و آن را زیر درخت سیب که نشسته بود کشف کرد براش سوال بوجود آمد که چرا سیب زمین افتاد و بالا نرفت و این هادی ترین مسئله می باشد دنبال این مسئله رفت و تحقیق کرد و دید جاذبه زمین ، سیب را به طرف پایین می کشد اکنون اسم نیوتون با جاذبه زمین ماندگار شده است خیلی از این گونه مسائل دور و بر و اطراف ما رخ می دهد که به آن توجه نمی کنیم اما کسانی که از ابرها رد نمی شوند و به آن توجه می کنند آدم های بزرگ نمی شوند.

وی افزود: در جریان شهادت امام حسین علیه السلام درسها و حرکت های بسیار بزرگ و آموزنده وجود دارد که اگر توجه کنیم واقعاً نصف روز عاشورا ، دانشگاه علم پروری و انسان سازی می باشد یکی از عبرت های مهم عاشورا  اهمیت دین است امام حسین طبق روایات فریقین سید شباب اهل جنت است. امام حسین علیه السلام عزیز عالم و ریحانه پیامبر و پسر پیامبر اکرم بود.  عزیز عالم بود. ولی  دین در خطر افتاد.  دین دارد تعریف و از بین  می رود اگر دین جدم نمی ماند مگر با کشته شدن من ، ای شمشیرها مرا قطعه قطعه کنید تا دین باقی بماند اگر قرار است حسین ها بروند و دین باقی بماند باید حسین ها بروند و دین بماند و اگر قرار است انبیا الهی شهید شوند تا دین بماند باید تمام انبیا الهی فدای دین بشوند از فداییان دین اهمیت دین فهمیده می شود گلهای سرسبد عالم خلقت فدای دین شدند از جمله نصیحت های امام حسین(ع) که در ایام عاشورا  فرمودند ای لشکری که با من می جنگید بدانید بنی اسرائیل بین نماز عشا و نماز صبح ۷۰ پیامبر را می کشتند و فردا سر مغازه ها حاضر می شدند .

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان در ادامه افزود: اگر دین نباشد بشر ، بشر بودنش مفهومی ندارد دین به انسانیت مفهوم میدهد اگر دین نباشد انسان از حیوان چهار پا هم حیوان تر خواهد شد در کشورهای غربی و اروپایی یک سری قوانینی مشاهده می شود حیوان با حیوانیت خود زیر بار آن نمی رود ولی بشر زیر بار آن می رود و برای آن امتیازات تصویب می کنند تا آن قوانین راه بیافتد.

فعال آذر تصریح نمود: در کشورهای غربی خواستند قانون سقط جنین را تصویب کنند که جمهوری اسلامی و کشورهای اسلامی مخالفت کردند و گفتند اینکار حرام است خداوند میفرماید بچه هایتان را از ترس روزی ، نکشید چون اگر کسی اینکار را بکند با فرعون محشور خواهد شد . کشورهای غربی چون مصمم بودند قانون سقط جنین را تصویب کنند آن را به گونه دیگر تصویب کردند و گفتند قانون حق انتخاب  فرزند . اگر دلش پسر خواست جنین دختر را می کشد و اگر پسر خواست جنین دختر را می کشد که همان سقط جنین است اما به اسم دیگر به خورد مردم داده اند یا قانون همجنس بازی ، ازدواج دختر با دختر ، پسر با پسر و دولتها برای آن سند ازدواج صادر می کنند یا قانون ازدواج با حیوانات که آدمی می فهمد چه اوضاعی در دنیا بوجود آمده است .

مدیر دفتر در ادامه افزود: پاپ مجبور به استعفا شد چرا؟ چون زیر بار همجنس بازی نرفت و گفت ادیان الهی همجنس بازی را قبول نمی کنند و من هم قبول نمی کنم پس  گفتند باید استعفا بدهید.

وی خاطر نشان کرد: جامعه بی دین جامعه ای می شود که سقط جنین و همجنس بازی و ازدواج با حیوانات در آن آزاد و به انحطاط کشیده خواهد شد. لذا می طلبد افرادی مانند حسین و خانواده و صحابه اش شهید شوند. و همه چیز را در طبق اخلاص بگذارند اگر دین نماند بشر بی هویت می شود. خدا میفرماید ما برای جهنم آماده کردیم افرادی که قلب دادیم ، نفهمیدند ، چشم دادیم ندیدند و گوش دادیم نشنیدند پس اینها بدتر از حیوانات هستند . امام حسین تمام دار و ندارش را در طبق اخلاص گذاشت تا دین بماند چون جامعه بی دین جامعه ی انسانی نخواهد بود بلکه جامعه بدتر از حیوانات خواهد شد .

فعال آذر افزود: اگر واقعا ثابت شود ویروس کرونا دست ساز بشر است که خیلی احتمال دارد اینگونه باشد و مقام معظم رهبری در این زمینه فرمودند به احتمال زیاد جنگ بیولوژیک است . بشر اینگونه است برای کشتن اسلحه می سازد  تا کارخانه اسلحه سازی نخوابد و کار کند جنگ راه می اندازند  ، ویروس تولید می کند تا انسانها را بکشد ، بیماری بوجود می آورند تا اینکه داروها را بفروشند ، اگر دین بشر را کنترل نکند صد رحمت به حیوانات. مهمترین متاعی که در سبد جامعه و کالای الهی قرار دارد ما باید مواظب دین و احکام الهی باشیم . دین همان اعمال ماست دین تعریف های متعددی دارد ، دین مجموعه ای از بایدها و نبایدهاست که در پرتو این رعایت این بایدها و نبایدها به سعادت در دنیا و آخرت می رسد . کسی که سعادت بشر را می خواهد باید دنبال دین و دینداری باشد دین نماز و روزه و حجاب و زکات و حج است .

دینی که نماز و روزه و حج و حجاب و غیره در آن نباشد دین نیست لذا باید ریز و درشت دین را مواظبت کنیم امام راحل(ره) میفرماید چند ماهی در روستای در اطراف پاریس بودند  اهل پاریس مسیحی بودند عکس امام را گرفتند ، آوردند ، محضر امام  که امام امضای زیر عکس بزند امام امضایش روح الله الموسوی الخمینی بود ، دیدند امام امضایش را ناقص زد و فقط خمینی را نوشت گفتند: چرا امضای کامل را ننوشتی ؟ فرمودند اینان اهل کتاب اند و وضو غسل را نمی دانند ، اگر من لفظ الله را بنویسم و بدهم به دست  این مسیحی ها نمی دانند و آنها بدون وضو دست به لفظ الله می زنند آن موقع خدا هم گناهش را به حساب خمینی می نویسد لذا من لفظ الله را نمی نویسم تا دست آن ها به آن نخورد. یا زمانی که امام در ایران  و رهبر انقلاب بودند بازیگران فیلم نزد امام آمدند امام از آنان خیلی تجلیل کردند و فرمودند فیلم خوبی ساختید ، بعد فرمود: شما خلاف شرع مرتکب شدید.  گفتن ای امام این خلاف چیست؟ فرمود: من در لیست شما زن گریم شده دیدم ولی زن گریمور ندیدم معلومه که این خانم ها را مردها گریم کردند لذا خلاف شرع مرتکب شدید. در اوج قدرت چیزهایی که برای ما خیلی ناچیز است همین هاست یعنی امام حسین علیه السلام و امثال امام حسین کشته شده اند تا دین بماند . از جریانات مهم عاشورا حفظ دین است و در راس این دین علمای محترم قرار دارند که باید در تبیین احکام الهی فعال باشند خداوند در قرآن کریم می فرماید یا رسول الله وقتی که شما جهاد میکنید برای لشکر امام جماعت اقامه کن تا یک مقدار با شما نماز بخوانندو مقداری از شما محافظت کنند  شما رکعت دوم را طول بده تا کسانی که پشت سر شما هستند رکعت دوم را خودشان بخوانند و برگردند و بیایند و در رکعت دوم به شما اقتدا کنند  یعنی در بحبوحه جنگ خداوند به پیامبر دستور می‌دهد که نماز جماعت را به پا دار. وظیفه یک عالم در بحرانی ترین اوقات ساقط نمی شود پیامبر فرمانده نظامی و هم فرمانده معنوی بود و نماز جماعت را در بحرانی ترین لحظات می خواند لذا وظیفه علماست که دین را تبیین کنند تا انشا لله مردم هم به آن عمل کنند

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از حاج ماموستا باروزه که جز خیر و نیکی از ایشان ندیدیم و فرد فعالی بودند ، اظهار داشت: ماموستا باروزه با کمک مردم و علما مدرسه امام شافعی را احیا کردند که برای ایشان باقی الصالحات است . ماموستا باروزه فردی انقلابی هستند و کمتر کسی پیدا می سود اینقدر انقلابی باشد و خیلی رک و سریع بودند و از این صراحت ایشان خوشمان می آمد . ما هیچ مشکلی با ایشان نداشتیم . او چند ماه پیش استعفا دادند ، ما فکر می کردیم از ما ناراحت هستند به علما گفتیم صحبت کنند که ایشان درمسئولیت خود بمانند ، چون از او راضی هستیم  اما آقای باروزه چند نفر را واسطه کردند که بنده بعلت مشکلاتی که دارم دیگر نمی توانم. ما هم چون خواست خودشان بود مجبور شدیم استعفای ایشان را قبول کنیم . ان شا الله در هر پست و مقامی که هستند سربلند و موفق باشند.

فعال آذر در ادامه تاکید کرد: ما هیچ دخالتی در امور روحانیت و منهج درسی نداریم حتی بنده تاکیدم بر حجره محوریست ، به ما فشار می آورند مانند تشیع مدرسه بسازید اما می بینم حجرهها بهتر می توانند طلبه تربیت کنند ما مجری منویات علمای اهل سنت هستیم هر مسئله ای را طرح و ایجاد کنند صد در صد در خدمت شان هستیم ما در آینده نه چندان دور با مشکل عالم و روحانی در این استان مواجه خواهیم بود ما قبل از انقلاب ۳۶۰ الی ۳۷۰ مسجد اهل سنت در استان داشتیم اما اکنون بیش از ۲۱۰۰ مسجد داریم که روحانیون تکاپوی آن را می کنند اما طلاب کم هستند که حدود ۵۳۲ نفر می باشند اینها هم اگر غربال گری شوند تا ماموستا شوند شاید نصف به نصف شوند لذا از روحانیون درخواست داریم فکری به این مسئله بکنند چون ۱۰ الی ۱۵ سال دیگر ماموستاها پیر می شوند و نمی توانند در مساجد حاضر شوند و بعضی ها هم به رحمت خدا می روند لذا با این روند مساجد خالی خواهند شد و اینکار از چند حالت خارج نیست یا مسجد بسته می شود و یا یک نفر غیر ماموستا جای آن را خواهد گرفت و یا از جاهای دیگر بیاورند و با اینکار ترکیب معنویت را بهم بزنند که مطلوب نیست . بنده دست تمام ماموستاها را می بوسم و خادم شما هستم مقام معظم رهبری فرمودند: من نوکر مردم هستم و امام فرمودند: به من خادم بگویید بهتر از رهبر است. پس برای من ، جایگاهی باقی نمی ماند . ما خادم علما اهل سنت هستیم . در مسئله جذب و تربیت طلاب مجری منویات روحانیت اهل سنت هستیم.

عزیز دیگری که از امروز خدمت را شروع میکنند حجت الاسلام عباس پور هستند که سابقه چند ساله در خدمت به اهل سنت را دارند ایشون هم خادم عالما هستند و هم واسطه بین استان و شهرستان سردشت خواهند بود امید است فرماندار و مسئولین محترم و روحانیون معزز ایشان را حمایت کنند تا در این سمت موفق باشند.

انتهای پیام

فهرست