نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی
یکی از نعمت های بسیار بزرگ خداوند به ما مسلمانان ، همین مسئله مسجد و پایگاه اسلامی است
سید مهدی قریشی اظهار داشت: ما باید مساجدمان را ارتقا دهیم و در سطح مساجد انقلاب باشد. و مسجدی باشد که انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی اون طراز از مسجد را از ما میخواهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ همایش پرچمداران محراب ، ویژه کارگزاران نمونه مساجد اهل سنت آذربایجان غربی با حضور نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی برگزار گردید.

در این همایش امام جمعه ارومیه اظهار داشت: یکی از نعمت های بسیار بزرگ خدای تبارک و تعالی برای ما مسلمانان ، همین مسئله مسجد و پایگاه اسلامی است که خدای تبارک و تعالی محلی را دستور داده ، به عنوان مسجد ، محل عبادت ، مسلمین در هر جا باشند برای خودشان انتخاب ‌کنند که معبد ، محل دعا و محل راز و نیاز و محل کارهای خیر و کارهای مورد رضایت خدای تبارک و تعالی باشد.

سید مهدی قریشی تصریح نمود: اونی که به نظر حقیر مهم است ما باید مساجدمان را ارتقا دهیم و در سطح مساجد انقلاب باشد. و مسجدی باشد که انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی اون طراز از مسجد را از ما میخواهد.

وی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری بعضی از  مباحث را مطرح فرمودند که لازم است ما در مدیریت مساجد این مباحث را مورد توجه قرار دهیم . یقینا اگر ما بتوانیم مسجدی که طراز انقلاب  اسلامی است و مورد توجه مقام معظم رهبری و بزرگان ما است اون مسجد محل واقعی برای عبادت مومنین خواهد بود و روز قیامت همین مسجد برای ما در محضر خدای تبارک و تعالی شفاعت خواهد کرد.

امام جمعه ارومیه خاطر نشان کرد: شما عزیزان و بزرگان هم ، خداوند به شما توفیق عنایت  فرموده که به هر حال از افرادی باشید که در مسجد اقامه نماز می خوانید و شریعت پیامبر بزرگوار اسلام را تبلیغ می کنید. و یا بعنوان خادم و یا هیئت امنا، مسجد را اداره می کنید و از افرادی هستید که خدای تبارک وتعالی شما را با مسجد پیوند داده است.

خداوند درسوره توبه آیه۱۸ می فرماید:

إِنَّمَا یَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللَّهِ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلَاهَ وَآتَى الزَّکَاهَ وَلَمْ یَخْشَ إِلَّا اللَّهَ ۖ فَعَسَىٰ أُولَٰئِکَ أَنْ یَکُونُوا مِنَ الْمُهْتَدِینَ

منحصرا تعمیر مساجد خدا به دست کسانی است که به خدا و روز قیامت ایمان آورده و نماز به پا دارند و زکات مال خود بدهند و از غیر خدا نترسند، پس امید است که از هدایت‌یافتگان راه خدا باشند.

سید مهدی قریشی در ادامه تاکید کرد: لذا این را ما باید توفیق بسیار بدانیم که خداوند متعال عمر ما وکار ما را با مسجد پیوند داده است. ما باید کیفیت مسجد را ارتقا دهیم که در حد طراز انقلاب اسلامی باشد.

متاسفانه در طول تاریخ مشاهده شده است که در بعضی از مساجد نه تنها محل راز ونیاز  نبوده بلکه محل توطئه علیه اسلام ومسلمین بوده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اشاره به آیه ۱۰۷ سوره توبه کرد و گفت:

وَالَّذِینَ اتَّخَذُوا مَسْجِدًا ضِرَارًا وَکُفْرًا وَتَفْرِیقًا بَیْنَ الْمُؤْمِنِینَ وَإِرْصَادًا لِمَنْ حَارَبَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ مِنْ قَبْلُ ۚ وَلَیَحْلِفُنَّ إِنْ أَرَدْنَا إِلَّا الْحُسْنَىٰ ۖ وَاللَّهُ یَشْهَدُ إِنَّهُمْ لَکَاذِبُونَ

و (گروهی دیگر از منافقانند) آنان که مسجدی برای زیان به اسلام برپا کردند و مقصودشان کفر و عناد و تفرقه کلمه بین مسلمین و ساختن کمینگاهی برای دشمنان دیرینه خدا و رسول بود، و با این همه قسم‌های مؤکّد یاد می‌کنند که ما جز قصد خیر غرضی نداریم، و خدا گواهی می‌دهد که محققا دروغ می‌گویند.

پس لازم است ما تلاش کنیم خدای نکرده مساجد ما، به مسجد ضرار وپایگاه کفرو محل توطئه ومحل پنهان شدن دشمنان خدا وپیامبرتبدیل نگردد. ودشمن همین را الان در نظر وهدف دارد که مساجد ما را از محتوا خالی کند واگر توانست همان مسجد را به محلی تبدیل کند که بجای ایجاد وحدت بین مسلمین مایه تفرقه باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: خدای سبحان به ما توفیق عنایت فرموده که از مساجد حفاظت بکنیم واگر خادم مسجد باشیم، مسجد را آباد بکنیم واز طرفی هم مواظبت کنیم که مسجد مسجدی باشد که خدای تبارک وتعالی در نظر دارد واز ما خواسته است.

سید مهدی قریشی در آخر همایش از ۱۲ نفر نفر از خادمین نمونه مساجد استان تقدیر وتشکر کرد و از خداوند متعال برای همه مدعوین آرزوی توفیق و سربلندی کرد.

والسلام علیکم

 

 

 

 

فهرست