شناسه خبر: 6553

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=6553

مسئول مرکز  اسلامی آذربایجان‌غربی
یکی دیگر از ابزارهای مهم انبیای الهی«اخلاق» است
حجت الاسلام عسگر فعال آذر اظهار داشت: اخلاق رسول خدا(ص) بود که این همه جاهل را هدایت کرد و در این راستا، روحانی بودن تلخ است چون امر به معروف و نهی از منکر و نماز، روزه، زکات و جهاد تلخ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،حجت‌الاسلام عسگر فعال‌آذر در نشست هم‌اندیشی روحانیان اهل‌تسنن شاهین‌دژ که به منظور معارفه امام جمعه جدید اهل‌تسنن شاهین‌دژ برگزار شد اظهار داشت: یکی از شئون بسیار مهم پیامبران الهی مسئله انزار بوده و در زمان غیبت امام(عج) نیز این مسئله بر عهده علما گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: علما باید خلأهایی را که از نبود پیامبر(ص) و غیبت امام در جامعه ایجاد شده پر کنند و برای پر کردن خلا انبیای الهی باید به ابزار« ایمان» مسلح بود و در این رابطه پیامبر(ص) به همه احکامی که آورده است ایمان داشت و بنابراین ایمان جانشینان پیامبر الهی نیز به باید اندازه‌ای باشد که سرریز شده و جامعه را سیراب کند.

مسئول مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: روحانیت باید به گفتار و عقاید خود از صمیم قلب ایمان داشته و با اعضا و جوارح خود عمل و با زبان اقرار کنند بنابراین این سه رکن باید در ایمان وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از ابزارهای مهم انبیای الهی«اخلاق» است افزود: اخلاق رسول خدا(ص) بود که این همه جاهل را هدایت کرد و در این راستا، روحانی بودن تلخ است چون امر به معروف و نهی از منکر و نماز، روزه، زکات و جهاد تلخ است.

حجت‌الاسلام فعال‌آذر اظهار داشت: اگر روحانیان نیز تلخ باشند مسئله بسیار بدتر می‌شود اما پیامبر(ص) با شیرینی و حلاوت خود داروی تلخ اسلام را بر گلوی مسلمانان ریخت و مردم را هدایت کرد.

وی بیان کرد: از سوی دیگر از سایر ابزارهای مهم پیامبران الهی«سعه صدر» است و زمانی که حضرت موسی(ع) به پیامبری مبعوث شد نخستین درخواست او از خدا این بود که به من شرح صدر عنایت فرما، بنابراین آستانه تحمل روحانیت باید بیشتر باشد تا بتوانند جامعه را هدایت کنند.
مسئول مرکز اسلامی آذربایجان غربی با تأکید بر اینکه مسئله بدخلقی و نداشتن سعه‌صدر نباید در قاموس علما باشد افزود: روحانیت باید با سعه صدر بالا مردم را هدایت کنند و از سوی دیگر یکی دیگر از ابرازهای پیامبران بزرگ الهی مسئله «مهر و محبت» نسبت به جامعه مخاطب و مردم و نیز مسئله ارتباط با خدا است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون توحید و دین اسلام در خطر است بیان کرد: هم‌اکنون شیطان با تمام عناصر خود مانند جنس و انس درصدد حذف توحید از جامعه است تا مردم موحد نباشند.

انتهای پیام

 

فهرست