امام جمعه سردشت
یکی دیگر از اهتمام جایگاه شورای نگهبان این است که همواره مورد غضب دشمنان بوده است
ماموستا محمد واوی اظهار داشت: یکی از قدیمی ترین نهادهای قانونی در ایران شورای نگهبان است که قبل از انقلاب و از دوران مشروطه بوجود آمده ولی در عمر قریب به ۷۰ ساله خود تا انقلاب این اصل کمتر به اجرا درآمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی  مدارس علوم دینی اهل سنت استان آذربایجان غربی ، ماموستا محمد واوی امام جمعه سردشت ، طی گفتگو با رابط خبر دفتر استانی ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز تاسیس شورای نگهبان و جایگاه و عملکرد شورای محترم نگهبان به عنوان پاسبان دین وملت در صیانت از دین و قانون اساسی و عدم مغایرت مصوبات مجلس شورای اسلامی با شرع وقانون اساسی به عنوان میثاق ملی و همچنین صیانت از آرای مردم در انتخابات گفت: یکی از قدیمی ترین نهادهای قانونی در ایران شورای نگهبان است که قبل از انقلاب و از دوران مشروطه بوجود آمده ولی در عمر قریب به ۷۰ ساله خود تا انقلاب این اصل کمتر به اجرا درآمد.

ولی بعد از انقلاب اسلامی و از بهمن ۵۸ و با معرفی ۶ نفر فقیه از طرف حضرت امام خمینی (ره) عملا شورای نگهبان تاسیس و بعنوان نهادی مهم و تاثیر گذار و محافط و نگهبان دستاوردهای انقلاب تابحال توانسته به وظیفه خطیر خود عمل کند

وی افزود: شورای نگهبان علاوه بر نظارت بر مصوبات از لحاظ انطباق شرعی در طول عمر۴۰ ساله انقلاب توانسته بدون ملاحظه جناحی بیش از ۳۶ انتخابات بطور احسن و با امانت داری تمام نسبت به رای و نظر مردم انجام داده است. واین سبب شده که مقام معظم رهبری  انتخابات را هنر بزرگ نظام معرفی نماید. ترکیب اعضای نخبه در شورا بخصوص۶ حقوقدان که با رای نمایندگانی بعضویت شورای نگهبان در میایند که خود با رای مستقیم مردم انتخاب شده اند نشان از مردمی بودن آن است.

امام جمعه سردشت تصریح نمود: یکی دیگر از اهتمام جایگاه شورای نگهبان این است که همواره مورد غضب دشمنان بوده است وقتی که آمریکا اعضای آن را تحریم ودشمنان هجمه گسترده علیه آن دارند جایگاه آن بیشتر نمایان میگردد

واین جای بسی خوشحالی است که شورای نگهبان تا بحال در برابر هجمه دشمنان خودی و غیر خودی ایستاده و در راستای مبارزه با فساد و عمل به رسالت خویش به خصوص در جریان انتخابات مجلس یازدهم در برابر تمام هجمه ها ایستاد.

انتهای پیام

فهرست