امام جمعه اهل سنت ارومیه
یگی ازدستاوردهای بی بدیل انقلاب اسلامی ایجاد اتحاد بین اقوام مذاهب اسلامی است
ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: با توجه پیشرفت های ملت ایران در همه زمینه ها قطعا تحمل این همه موفقیت نخواهند داشت چون در خدمت استکبار و در راستای سیاست آنها نیست تلاش جهانی را شروع کرده اند تا این نور را خاموش نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با موضوع نقش روحانیت اهل تسنن در تبیین گام دوم انقلاب اسلامی در مسجد فاروق اعظم ارومیه برگزار گردید.

در این مراسم ابتدا امام جمعه اهل سنت ارومیه به دستاوردهای چهل ساله انقلاب پرداخت و برای نگهداری از آن لزوم هوشیاری و اتحاد و همبستگی آحاد جامعه دانست وگفت: یگی ازدستاوردهای بی بدیل انقلاب اسلامی ایجاد اتحاد بین اقوام مذاهب اسلامی  بوده که تاثیر بسزایی در بین منادیان وحدت درسراسر جهان اسلام داشته است.

ماموستا کلشی با اشاره به سیاست های خصمانه استکبار جهانی بر بصیرت بالای ملت تاکید کرد. وی در ادامه تصریح نمود: دشمنان با دادن آدرس غلط سعی در سردرگمی مردم جهان بخصوص  خاورمیانه در رأس آنها ملت ایران هستند و با ایجاد گروههای افراطی درجهان اسلام مثل داعش و ساپورت کردن کانالهای مختلف سعی در ایجاد اختلاف و تفرقه میباشند و با همین بهانه جنگ نیابتی را درکشورهای منطقه شروع  نموده اند و خودشان را پشت آنها مخفی نموده اند و مشکلات را ناشی از اسلام گرایان افراطی فریقین اعلام میکنند و این یکی ازسیاست های دیرینه دشمنان دین میباشد.

وی خاطر نشان کرد: بیگانگان در تمام مسائل فرهنگی واقتصادی  وغیره به جهان اسلام ظلم میکنند که ما شاهد ظلمهای بیش از حد آنها هستیم و نمونه آن را میتوان به افغانستان و عراق و سوریه و همچنین به تاراج بردن منابع غنی آفریقا و عدم رفع فقر دراین کشور ها اشاره نمود.

لذا برادران با توجه پیشرفت های ملت ایران در همه زمینه ها قطعا تحمل این همه موفقیت نخواهند داشت چون در خدمت استکبار و در راستای سیاست آنها نیست تلاش جهانی را شروع کرده اند تا این نور راخاموش نمایند.

انتهای پیام

 

 

فهرست